Ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունում ծառայողական քննություն է կատարվում
«Սեպտեմբերի 21-ին Եռաբլուրում ոստիկանության գործողությունների հետ կապված՝ ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանի հանձնարարությամբ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունում ծառայողական քննություն է կատարվում»։ Այս մասին հայտնում են ոստիկանությունից։
Հիշեցնենք, արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհվածների, անհետ կորածների հարազատների, ծնողների հարազատների նկատմամբ գործողությունները դատապարտեցին, քննադատեցին բազմաթիվ մարդիկ, գործիչներ ու փորձագետներ։
Այսօր 35 ՀԿ-ներ պահանջել են Վահե Ղազարյանին պաշտոնանկ անել, «հակառակ պարագայում, զոհված զինծառայողների հարազատների նկատմամբ ապօրինի բռնությունների և վկայակոչված այլ խնդիրների ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է անձամբ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վրա»։

В Управлении внутренней безопасности Полиции Армении начато служебное расследование
В связи с действиями Полиции 21 сентября в воинском пантеоне «Ераблур» в Ереване по поручению начальника Полиции Армении Ваге Казаряна в Управлении внутренней безопасности ведомства проводится служебное расследование. Об этом сообщают в Полиции РА.
Напомним, действия Полиции в отношении родителей и родных военных, погибших и пропавших без вести в 44-дневной войне в Арцахе,  раскритиковали и осудили множество людей, деятелей и экспертов.
Сегодня 35 общественных организаций потребовали отставки Ваге Казаряна, «в противном случае вся ответственность за незаконное насилие в отношении родных погибших военных и другие приведенные проблемы ложится лично на Никола Пашиняна».