Ռուսաստանը համաձայն է, որ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը Մոսկվայում դեսպան նշանակվի
ՌԴ-ն համաձայնություն է տվել Լին Թրեյսիին Մոսկվայում ԱՄՆ դեսպան նշանակելուն։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը։
Ավելի վաղ Թրեյսիի թեկնածությունն առաջադրել էր ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը։ Այժմ նա Հայաստանում ամերիկյան դիվանագիտական ներկայացուցչության ղեկավարն է։
Թրեյսին կլինի պատմության մեջ առաջին կինը, ով կզբաղեցնի ԱՄՆ դեսպանի շպաշտոնը Ռուսաստնում։ Նա տիրապետում է ռուսերենին և արդեն աշխատել է Մոսկվայում՝ 2014-2017 թվականներին։
Լին Թրեյսին ստանձնել է Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպանի պաշտոնը 2019թ. փետրվարի 19-ին: Մինչ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան նշանակվելը զբաղեցրել է Ռուսաստանի հարցերով ավագ խորհրդականի պաշտոնը Պետքարտուղարության Եվրոպայի և Եվրասիայի բյուրոյում: 2014-2017թթ. նա ԱՄՆ փոխդեսպանն էր Մոսկվայի (Ռուսաստան) դեսպանությունում:

Россия согласилась на назначение главы американской дипмиссии в Армении Линн Трейси послом США в РФ
РФ дала агреман (согласие) на назначение Линн Трейси послом США в Москве. Об этом сообщил замглавы МИД РФ Сергей Рябков.
Ранее кандидатуру госпожи Трейси на этот пост выдвинул президент США Джо Байден. Сейчас она является главой американской дипмиссии в Армении.
«Да, агреман дали. Дело в том, что они запросили агреман на нее уже определенное время назад. Они анонсировали, что она выдвинута на эту должность только что. А агреман мы дали»,— сказал Рябков журналистам (цитата по ТАСС).
При приезде в Армению в 2019 году Линн Трейси делилась впечатлениями: «Посетила очень много интересных мест, но, увидев историческое здание театра Оперы, почувствовала особое волнение. Всемирно известный "Танец с саблями" Арама Хачатуряна впервые услышала в школьном возрасте, а сегодня поняла, что он до сих пор остается одним из моих самых любимых произведений».