Fly Arna-ն մեկնարկել է թռիչքներ Երևան-Սոչի-Երևան և Երևան-Մոսկվա-Երևան երթուղիներով
Fly Arna ավիաընկերությունը սեպտեմբերի 23-ից մեկնարկել է Երևան - Սոչի - Երևան երթուղով չվերթերը: Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական 3 չվերթ հաճախականությամբ՝ չորեքշաբթի, ուրբաթ և կիրակի օրերին։
«Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲ ընկերությունից հայտնում է, որ Երևան-Մոսկվա-Երևան երթուղով չվերթերն էլ կիրականացվեն շաբաթական 14 չվերթ հաճախականությամբ «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի «Դոմոդեդովո» միջազգային օդանավակայան։
Ավելի վաղ ընկերությունից հայտնել էին՝ Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) և Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունը համալրել է ավիապարկը երկրորդ Airbus 320 ինքնաթիռով։
Fly Arna-ն մեկնարկել է 2022թ. հունիսի սկզբին և ներկայում իրականացնում է չորս ուղիղ թռիչքներ՝ դեպի Հուրգադա, Շարմ էլ Շեյխ, Մոսկվա և Սոչի:

The Armenian national carrier Fly Arna started operating flights on the routes Yerevan-Sochi-Yerevan and Yerevan-Moscow-Yerevan on Friday.
Flights between Yerevan and Sochi are operated 3 times a week, on Wednesdays, Fridays and Sundays, the Armenia International Airports CJSC reports.
Yerevan-Moscow-Yerevan flights are operated 14 times a week from Zvartnots International Airport to Domodedovo International Airport.
“For the availability of air tickets, their acquisition and other details, please, visit the webpage of the airline or contact the local travel agency. We congratulate our colleagues and wish them safe flights,” the company said.