Մալաթիայում շաբաթ երեկոյան կատարված սպանությունները բացահայտվել են
Մալաթիայում հնչած կրակոցների և երկու անձի սպանության դեպքը բացահայտվել է. 27-ամյա երիտասարդ է ձերբակալվել։  Այս մասին հայտնում են ոստիկանությունից ու մանրամասնում, որ սեպտեմբերի 24-ի երեկոյան ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում հաղորդում էր ստացվել՝ որ Մալաթիայի ոսկու շուկայի հետնամասում կրակոցներ են:
Դեպքի վայր էին մեկնել ոչ միայն Մալաթիայի բաժնի օպերատիվ խումբն ու տարածքային քննչական մարմնի ծառայողները, այլև ոստիկանության այլ ստորաբաժանումների, իրավապահ այլ կառույցների ներկայացուցիչներ, փորձաքրեագետներ ու դատաբժիշկ։
Իրավապահները Ծերենցի փողոցի թիվ 1 հասցեում հայտնաբերել էին 46-ամյա Արթուր Թաթոսյանի դին։ 47-ամյա Մանվել Հովհաննիսյանն էլ հրազենային վնասվածքով տեղափոխվել էր «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, որտեղ դեպքից ժամեր անց՝ սեպտեմբերի լույս 25-ի գիշերը, մահացել է: Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել էին տարբեր հրազենների և տրամաչափի 25 պարկուճ և այլն:
Ոստիկանության փոխանցմամբ, իրականացված օպերատիվ-հետախուզական ծավալուն միջոցառումների և անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է հետևյալը։ Նախնական տվյալներով՝ նույն օրը, ժամը 20.30-ի սահմաններում, խմբակային վեճ էր տեղի ունեցել 10-ից ավելի անձանց մասնակցությամբ, որոնց թվում կային նաև երիտասարդներ։ Միջադեպը հանգուցալուծվել էր կրակոցներով։ Գործադրվել էին տարբեր հրազեններ։
Իրավապահները պարզել են, որ Արթուր Թաթոսյանն ու Մանվել Հովհաննիսյանը սպանվել են Երևանի բնակիչ 27-ամյա երիտասարդի կողմից՝ դեռևս չպարզված հրազենով արձակած կրակոցների հետևանքով։
Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների արդյունավետ համագործակցության և օպերատիվ գործողությունների շնորհիվ 27-ամյա երիտասարդը չի հասցրել լքել երկիրը։
Նա Բավրայի սահմանային անցակետում հայտնաբերվել ու ձերբակալվել է: Դեպքի առթիվ տարածքային քննչական մարմնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներն ու քննչական գործողությունները շարունակվում են հրազենները հայտնաբերելու, ինչպես և դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Կատարվում է նախաքննություն։

Раскрыты подробности убийства двух мужчин в Ереване: задержан 27-летний молодой человек
Раскрыто дело по факту убийства двух лиц и выстрелов в административном районе Еревана Малатия: задержан 27-летний мужчина. Об этом сообщают из Полиции и поясняют, что вечером 24 сентября в отделение полиции Малатии поступило сообщение, что на заднем дворе рынка золота в Малатии прозвучали выстрелы.
На место происшествия выехала не только оперативная группа отдела полиции Малатии и служащие территориального следственного органа, а также сотрудники полиции других подразделений, представители других правоохранительных структур, эксперты и судмедэксперт.
Сотрудники правоохранительных органов обнаружили тело 46-летнего мужчины Артура Татосяна по улице Церенца 1. 47-летнего Манвела Ованнисяна с огнестрельным ранением доставили в Медцентр «Астхик», где спустя несколько часов в ночь на 25 сентября он скончался. В ходе осмотра места происшествия было обнаружено 25 патронов разного калибра.
Как сообщают из Полиции, в результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий и неотложных следственных действий удалось установить следующее: по предварительным данным, в тот же день, около 20:30 по местному времени, произошла ссора с участием свыше 10 лиц, в числе которых были также молодые люди. Зачем прозвучали выстрелы.
Правоохранители выяснили, что Артур Татосян и Манвел Ованнисян были убиты 27-летним жителем Еревана в результате выстрелов из пока неустановленного огнестрельного оружия.
Благодаря эффективного сотрудничества различных подразделений Полиции и оперативных действий, 27-летнему мужчине не удалось покинуть страну.
Он был задержан на КПП «Бавра». По факту в территориальном следственном органе инициировано уголовное производство.