Իժևսկի դպրոցում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 13-ի, որից 7-ն՝ անչափահաս
Իժևսկի թիվ 88 դպրոցում տեղի ունեցած հրաձգության հետևաքնով զոհվել են դպրոցականներ։ Այս մասին հայտնել է Ուդմուրտիայի ղեկավար Ալեքսանդր Բրեչալովը, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։
«Անհայտ անձը դպրոց է մտել, սպանել է թիկնապահին։ Արդեն հայտնի է, որ կան զոհեր և վիրավորներ երեխաների շրջանում։ Այժմ ավարտվել է տարհանումը»,- ասել է տարածաշրջանի ղեկավարն իր տեսաուղերձում:
Նա նաև հայտնել է, որ հարձակվողն ինքնասպան է եղել։ «Նա նացիստական սիմվոլներով սև շապիկ ու բալակլավա (դիմակ-գլխարկ)էր հագել։ Նրա մոտ փաստաթղթեր չեն եղել, ներկայում պարզվում է նրա ինքնությունը»,- հայտնել են ՌԴ քննչական կոմիտեից։
«Ռիա Նովոստի»-ին ՌԴ քննական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ հրաձգության հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 13-ի, որից 7-ը անչափահասներ են։
«Նախնական տվյալներով՝ հանցագործության զոհ է դարձել 13 մարդ, այդ թվում՝ վեց չափահաս, ինչպես նաև տուժել է յոթ անչափահաս, 14 երեխա և 7 չափահաս»,- հայտնել են կոմիտեից։

Death toll in Russian school shooting rises to 13
At least 13 people were killed, including seven children, in a shooting at a school in the Russian city of Izhevsk on Monday, TASS news agency reported, citing the Russian Investigative Committee.
According to the committee, 14 children and seven adults were injured in the attack at the No. 88 school located near the city administration building of Izhevsk, the capital city of western Russia's Udmurt Republic, Xinhua said.
It was reported earlier that nine people were killed and about 20 others wounded in the shooting.
The shooter has committed suicide and his body has been found, the committee said, adding that he was wearing a black T-shirt with Nazi symbols and a balaclava, and his identity remains unclear as he had no documents with him.