«Հրապարակ». Կառավարությունից չեն շտապում տեղեկատվություն տրամադրել՝ Փաշինյանը կմեկնի՞ Պրահա, կհանդիպի՞ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ
«Հոկտեմբերի 6-7-ը Պրահայում կկայանա ԵՄ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովը, որին մասնակցելու հրավեր ունեն ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ Թուրքիայի առաջնորդները։ Օրերս Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը հայտարարել էր, որ Պրահայում նախատեսվող ԵՄ գագաթնաժողովի շրջանակներում պատրաստ է հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Նման հնարավորությունը չի բացառել նաև ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ օրերս նշելով.
«Պրահայում անցկացվելիք միջոցառման ընթացքում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը բացառված չէ։ Միաժամանակ, այս պահի դրությամբ նման հանդիպում հաստատված չէ»։
Կառավարությունից չեն շտապում պաշտոնական տեղեկատվություն տրամադրել՝ Փաշինյանը կմեկնի՞ Պրահա, և սպասվո՞ւմ է արդյոք նման հանդիպում, մինչդեռ գործադիրի մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ կա նման մտադրություն, և եթե ֆորս-մաժոր չառաջանա, Փաշինյան-Էրդողան հանդիպումն իրականություն կդառնա»։

«Грапарак»: Встреча Пашинян-Эрдоган может стать реальностью
Газета «Грапарак» пишет, что 6-7 октября в Праге состоится неофициальный саммит ЕС, к участию в котором приглашены лидеры как Армении, так и Турции. На днях президент Турции Эрдоган заявил, что в рамках запланированного в Праге саммита ЕС готов встретиться с Николом Пашиняном. Такую возможность не исключил и МИД Армении, отметив։
«Встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в ходе мероприятия в Праге не исключена. В то же время, на данный момент такая встреча не подтверждена».
«В правительстве не спешат предоставить официальную информацию о том, поедет ли  Пашинян в Прагу и ожидается ли такая встреча. Между тем наши источники в правительстве сообщают, что такое намерение есть, и если не будет форс-мажора, то встреча Пашинян-Эрдоган станет реальностью», - отмечает газета.