Սեպտեմբերի 30-ին կստորագրվեն Ռուսաստանի կազմի մեջ նոր տարածքներ մտնելու մասին պայմանագրերը
Ռուսաստանի Դաշնության կազմի մեջ նոր տարածքներ ընդգրկելու մասին պայմանագրերի ստորագրման արարողությունը տեղի կունենա ուրբաթ օրը՝ սեպտեմբերի 30-ին, Մոսկվայի ժամանակով ժամը 15:00-ին։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Վաղը Կրեմլի Մեծ պալատի Գեորգիևյան դահլիճում, ժամը 15:00-ին տեղի կունենա Ռուսաստանի Դաշնության կազմ նոր տարածքների մուտքի մասին համաձայնագրերի ստորագրման արարողությունը։ Այս միջոցառմանը նախագահ Պուտինի ծավալուն ելույթը կլինի»,- ասել է Պեսկովը։
Նա մանրամասնել է, որ Կրեմլում կայանալիք արարողության ժամանակ համաձայնագրերը կստորագրվեն բոլոր չորս տարածքների հետ, որտեղ հանրաքվեներ են անցկացվել։
Պեսկովը հավելել է, որ Պուտինը արարողության շրջանակներում Կրեմլում կհանդիպի Դոնեցկի, Զապորոժիեի և Խերսոնի շրջանների ղեկավարների հետ։
Հիշեցնենք, որ այդ մարզերի՝ ՌԴ-ի կազմի մեջ մտնելու վերաբերյալ հանրաքվեներն անցկացվել են սեպտեմբերի 23-27-ը:

Путин завтра подпишет договоры о вхождении новых территорий в состав России
Завтра в 15:00 в Кремле подпишут договоры о вхождении новых территорий в состав России, сообщил журналистам Дмитрий Песков, передает корреспондент РБК.
«Завтра в Георгиевском зале в 15:00 состоится подписание договоров о вступлении в состав российской федерации новых территорий. Состоится объемное выступление Путина», — рассказал он.
По его словам, на церемонии в Георгиевском зале пройдет встреча президента с главами новых территорий.
Песков подчеркнул, что речь не идет о послании президента Федеральному собранию, оно состоится позже, о его дате Кремль своевременно сообщит.
Референдумы по вопросу о вхождении в состав России прошли на занятых российскими войсками территориях Украины с 23 по 27 сентября. В непризнанной ЛНР — 98,42% пришедших на участки проголосовали за вхождение в состав России, в непризнанной ДНР — 99,23%, в Херсонской области — 87,05%, в Запорожье — 93,11%.