Արցախին մատուցած ծառայությունների համար Վարդան Նազերյանը պարգևատրվել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով
Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է սփյուռքահայ բարերար Վարդան Նազերյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից։
«Հարությունյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարին մշտապես Արցախի կողքին լինելու և սոցիալական տարբեր ծրագրերում գործուն մասնակցություն ունենալու համար, ընդգծել, որ հետպատերազմյան ժամանակաշրջանում նա առաջիններից էր, ով հանդես եկավ բնակարանաշինության բարեգործական ծրագրի  անհատական նախաձեռնությամբ:
Վարդան Նազերյանն իր հերթին շնորահակալություն է հայտնել նախագահին ջերմ ընդունելության համար, հավաստիացրել, որ հատկապես այս դժվարին ժամանակահատվածում Արցախում իրականացվող  աջակցության ծրագրերը շարունակական են լինելու:
Հանդիպման ընթացքում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար Հանրապետության նախագահը բարերարին պարգևատրել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Араик Арутюнян наградил благотворителя Вардана Назеряна медалью «Вачаган Барепашт»
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 4 октября принял благотворителя армянского происхождения Вардана Назеряна. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
А. Арутюнян выразил благодарность благотворителю за постоянную поддержку Арцаху и деятельное участие в различных социальных программах, а также подчеркнул, что в послевоенный период он являлся одним из первых, кто выступил с личной инициативой на осуществление благотворительной программы по жилищному строительству.
В свою очередь, Вардан Назерян выразил благодарность президенту за теплый прием и заверил, что особенно в этот трудный период программы помощи Арцаху будут нести продолжительный характер.
В ходе встречи президент Республики наградил благотворителя медалью «Вачаган Барепашт» за заслуги, оказанные Республике Арцах.