Երևանում ելույթ կունենա լեգենդար թավջութակահար Միշա Մայսկին
Հոկտեմբերի 8-ին  Արամ Խաչատրյան համերգասրահում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ և դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ ելույթ կունենա լեգենդար թավջութակահար Միշա Մայսկին։
Թավջութակահար Մստիսլավ Ռոստրոպովիչի բնորոշմամբ՝ Միշա Մայսկին եղել է «...թավջութակահարների երիտասարդ սերնդի ամենաակնառու և տաղանդաշատ երաժիշտներից մեկը»։
Համերգային ծրագրում կհնչեն՝ Նիկոլայ Ռիմսկի-Կորսակով՝ Սյուիտ «Ոսկե աքաղաղը» օպերայից, Օտտորինո Ռեսպիգի՝ Ադաջո վարիացիաներով թավջութակի և նվագախմբի համար, Պյոտր Չայկովսկի՝ Վարիացիաներ Ռոկոկո թեմայով թավջութակի և նվագախմբի համար։
«Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնը կազմակերպել են Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը և Մշակույթի աջակցման եվրոպական հիմնադրամը (EUFSC)։

В Ереване выступит легендарный виолончелист Миша Майский
8 октября в концертном зале Арама Хачатуряна в Ереване в рамках международного музыкального фестиваля «Армения» вместе с Государственным симфоническим оркестром Армении и под руководством дирижера Сергея Смбатяна выступит легендарный виолончелист Миша Майский.
Виолончелист Мстислав Ростропович восторженно отзывался о своем ученике как «…об одном из самых выдающихся талантов среди молодого поколения виолончелистов».
Международный музыкальный фестиваль «Армения» организован Государственным симфоническим оркестром Армении и Европейским фондом поддержки культуры (EUFSC).