Երևանում ելույթ կունենա լեգենդար թավջութակահար Միշա Մայսկին
Հոկտեմբերի 8-ին  Արամ Խաչատրյան համերգասրահում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ և դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ ելույթ կունենա լեգենդար թավջութակահար Միշա Մայսկին։
Թավջութակահար Մստիսլավ Ռոստրոպովիչի բնորոշմամբ՝ Միշա Մայսկին եղել է «...թավջութակահարների երիտասարդ սերնդի ամենաակնառու և տաղանդաշատ երաժիշտներից մեկը»։
Համերգային ծրագրում կհնչեն՝ Նիկոլայ Ռիմսկի-Կորսակով՝ Սյուիտ «Ոսկե աքաղաղը» օպերայից, Օտտորինո Ռեսպիգի՝ Ադաջո վարիացիաներով թավջութակի և նվագախմբի համար, Պյոտր Չայկովսկի՝ Վարիացիաներ Ռոկոկո թեմայով թավջութակի և նվագախմբի համար։
«Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնը կազմակերպել են Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը և Մշակույթի աջակցման եվրոպական հիմնադրամը (EUFSC)։

Legendary cellist Mischa Maisky will share the stage with the Armenian State Symphony Orchestra at an upcoming concert in Yerevan.
The concert is scheduled to be held at Aram Khachaturyan Concert Hall on October 8.
It is held as part of the Armenia International Music Festival co-organized by the Symphony Orchestra and the European Foundation for Support of Culture (EUFSC).
The concert program features Suite from the opera “The Golden Cockerel” by Nikolai Rimsky-Korsakov, Ottorino Respighi’s Adagio con variazioni for cello and orchestra and Pyotr Tchaikovsky’s Variations on a Rococo Theme for cello and orchestra.