Օրվա իշխանությունները մուրում են խաղաղություն մեզ ոչնչացնելու մասին երազողներից. Վարդևանյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը գրառմամբ անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հայտարարություններին.
«Հերթական անգամ օրվա իշխանություններն արձանագրեցին Հայաստանի ու Արցախի շահերը պաշտպանելու պարտականությունից հրաժարվելու մասին: Անկախության հռչակագրից հրաժարվելու մասին:
Մադրիդյան սկզբունքների վերաբերյալ աբսուրդային, ակնհայտ սուտ մտքերի վերաբերյալ, իսկապես հետաքրքիր է արդյոք գոնե մեկ ոչ ադրբեջանական լոբիստ, միջազգային իրավունքի մասնագետ, կամ արհեստավարժ դիվանագետ կհաստատի կամ կկիսի այդ խոսքերը: Պնդում եմ ԵՐԲԵՔ:
Նման միտք կամ նման ձև Մադրիդյան սկզբունքները չեն մեկնաբանել նույնիսկ մեր թշնամիները, որովհետև դա պարզապես անհնար է: Օրվա իշխանությունները վերջնական ասում են, որ հրաժարվում են Արցախից, մուրում են խաղաղություն մեզ ոչնչացնելու մասին երազողներից, անօգնական վիճակում մեր ԶԻՆՎՈՐՆԵՐԻՆ գնդակահարողներից, խոշտանգողներից:
Ակնհայտ է, բոլոր մեր Հայրենակիցներն այլևս առերեսվում են այս իրականության հետ ու բնական է այս իրավիճակից դուրս գալը, նոր բանակցող ունենալն շատ մեղմ ասած օրհասական հարց է»:

MP Aram Vardevanyan of the opposition Hayastan bloc took to Facebook on Wednesday to denounce Prime Minister Nikol Pashinyan’s latest “absurd” statements on the Nagorno-Karabakh (Artsakh) negotiation process.
Speaking in the Armenian parliament, Pashinyan claimed that former President Robert Kocharyan’s cabinet had already recognized Nagorno-Karabakh as a part of Azerbaijan in 1999 after accepting the Madrid Principles as a basis for talks.
“The incumbent authorities once again renounced their commitment to protect the interests of Armenia and Artsakh, rejecting the Declaration of Independence,” Vardevanyan said.
He called Pashinyan’s comments on the Madrid Principles “absurd and utterly false”, saying no international law expert or professional diplomat would confirm or share them.
“Not even our enemies have interpreted the Madrid Principles in such a way, because it is simply impossible. The incumbent authorities make it clear that they are renouncing Artsakh and begging for peace from those who seek our annihilation, who execute and torture our helpless soldiers,” the deputy sad.