Օրվա իշխանությունները մուրում են խաղաղություն մեզ ոչնչացնելու մասին երազողներից. Վարդևանյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը գրառմամբ անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հայտարարություններին.
«Հերթական անգամ օրվա իշխանություններն արձանագրեցին Հայաստանի ու Արցախի շահերը պաշտպանելու պարտականությունից հրաժարվելու մասին: Անկախության հռչակագրից հրաժարվելու մասին:
Մադրիդյան սկզբունքների վերաբերյալ աբսուրդային, ակնհայտ սուտ մտքերի վերաբերյալ, իսկապես հետաքրքիր է արդյոք գոնե մեկ ոչ ադրբեջանական լոբիստ, միջազգային իրավունքի մասնագետ, կամ արհեստավարժ դիվանագետ կհաստատի կամ կկիսի այդ խոսքերը: Պնդում եմ ԵՐԲԵՔ:
Նման միտք կամ նման ձև Մադրիդյան սկզբունքները չեն մեկնաբանել նույնիսկ մեր թշնամիները, որովհետև դա պարզապես անհնար է: Օրվա իշխանությունները վերջնական ասում են, որ հրաժարվում են Արցախից, մուրում են խաղաղություն մեզ ոչնչացնելու մասին երազողներից, անօգնական վիճակում մեր ԶԻՆՎՈՐՆԵՐԻՆ գնդակահարողներից, խոշտանգողներից:
Ակնհայտ է, բոլոր մեր Հայրենակիցներն այլևս առերեսվում են այս իրականության հետ ու բնական է այս իրավիճակից դուրս գալը, նոր բանակցող ունենալն շատ մեղմ ասած օրհասական հարց է»:

Арам Вардеванян: Сегодняшние власти выпрашивают мира у тех, кто мечтает нас уничтожить
Депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Арам Вардеванян в записи на своей странице в социальной сети Facebook коснулся озвученных накануне Николом Пашиняном в ходе правительственного часа в НС заявлений:
«В очередной раз сегодняшние власти констатировали отказ от обязательства по защите интересов Армении и Арцаха. Отказ от Декларации независимости.
Что касается абсурдной, очевидной лжи о Мадридских принципах, мне действительно интересно: подтвердит или разделит эти слова хотя бы один не проазербайджанский лоббист, специалист в области международного права или профессиональный дипломат? Настаиваю – НИКОГДА.
С озвучиванием подобных мыслей или в такой интерпретации мадридские принципы не трактовали даже наши враги, потому что это просто невозможно. Сегодняшние власти окончательно говорят, что отказываются от Арцах, выпрашивают мира у тех, кто мечтает нас уничтожить, у тех, кто казнит и пытает наших оказавшихся в беспомощном состоянии ВОЕННЫХ.
Очевидно, что все наши соотечественники впредь сталкиваются с этой реальностью, и выход из этой ситуации, новый переговорщик – мягко говоря, судьбоносный вопрос».