«Հրապարակ». Ովքեր են Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում մեկնելու Մոսկվա
«Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը որոշել է բավականին մեծաթիվ պատվիրակությամբ մեկնել Մոսկվա. հիշեցնենք, որ նրան պաշտոնական այցով հոկտեմբերի 9-12-ը հրավիրել են Մոսկվա։ Ընդ որում՝ շատերը զարմանում են, թե ինչու են հրավիրել, եթե հոկտեմբերի 7-ին արդեն նախատեսված էր Նիկոլ Փաշինյանի այցը Սանկտ Պետերբուրգ՝ ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը մասնակցելու։
Ալեն Սիմոնյանը 16 հոգանոց պատվիրակությամբ է Մոսկվա մեկնելու, որի կեսն օրենսդիրներն են, մյուսներն աշխատակազմից են։ ԱԺ նախագահը որոշել է իր հետ Մոսկվա տանել պատգամավորներ Վահե Ղալումյանին, Գուրգեն Արսենյանին, Հայկ Սարգսյանին, Բաբկեն Թունյանին, Ալեքսեյ Սանդիկովին, նախկին դասատու Մարինա Ղազարյանին և «Պատիվ ունեմ»-ից՝ Տարոն Մարգարյանին, ում ժամանակին հենց ինքն է ստիպել, որ դիմում գրի հեռանա Երևանի քաղաքապետի պաշտոնից»։

«Грапарак»: В состав делегации во главе с Аленом Симоняном включены 16 человек
Газета «Грапарак» пишет, что спикер парламента  Ален Симонян принял решение отправиться в Москву с довольно большой делегацией.
Напомним, его пригласили в Москву с официальным визитом 9-12 октября. Причем, многие недоумевают: зачем нужно было это приглашение, если 7 октября уже запланирован визит Никола Пашиняна в Санкт-Петербург для участия в неформальной встрече лидеров СНГ.
«Ален Симонян отправится в Москву с делегацией из 16 человек, половина из них – депутаты, а остальные – из аппарата. Спикер парламента решил взять с собой в Москву депутатов Ваге Галумяна, Гургена Арсеняна, Айка Саркисяна, Бабкена Туняна, Алексея Сандыкова, бывшую учительницу Марину Казарян и Тарона Маргаряна – из фракции «Честь имею», которого в свое время он сам заставил написать заявление и уйти с поста мэра Еревана», - пишет газета.