«Հրապարակ». Ինչ գիրք էր դրված սեղանին, ում գիրքն էր դա, ում նախաձեռնությամբ էր հայտնվել այդտեղ
«Նիկոլ Փաշինյանը երեկ Պրահայում էր՝ մասնակցում էր Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին: Հայաստանյան հասարակությունը փորձում էր Փաշինյան-Էրդողան-Ալիև հանդիպումների լուսանկարներից եզրակացություններ անել, թե ՀՀ վարչապետն ինչ է «տվել», ինչի է համաձայնել։
Լուսանկարներից մեկում սեղանին գիրք է դրված՝ ալբանացի գրող Լեա Իպիի «Պատմության ավարտը և նոր դարաշրջանի սկիզբը» գիրքը՝ դրամատիկ հուշագրություն Բալկաններում կոմունիզմի ավարտի մասին։
Հետաքրքիր է, թե ում գիրքն էր դա, ում նախաձեռնությամբ էր հայտնվել հենց այդ սեղանին։ Երեկ այս գիրքն ու դրա հայտնվելը ադրբեջանական սոցցանցերում բուռն քննարկումների առարկա էին դարձել»։

«Грапарак»: Что за книга лежала на столе, чья это была книга и по чьей инициативе она оказалась там
Газета «Грапарак» пишет, что вчера Никол Пашинян участвовал в Праге в саммите Европейского политического сообщества. Армянское общество пыталось понять по фотографиям  со встречи Пашинян- Алиев-Эрдогана, что «сдал» и на что согласился премьер-министр Армении.
«На одной из фотографий на столе лежит книга албанской писательницы Леа Ипи «Свобода. Конец истории и начало новой эры» – драматические мемуары о конце коммунизма на Балканах.
Интересно, чья это была книга и по чьей инициативе она оказалась на этом столе?
Накануне эта книга и ее появление на столе стали предметом бурных обсуждений в азербайджанском сегменте соцсетей», - пишет газета.