Փաշինյանն ու Էրդողանը շեշտել են ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շուտափույթ իրականացման անհրաժեշտությունը
Պրահայում հոկտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը: ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման համատեքստում երկուստեք կարևորվել են ուղիղ շփումներն ու բարձր մակարդակի հանդիպումները:
Նիկոլ Փաշինյանը և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը քննարկել են Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացն ու այդ ուղղությամբ հետագա հնարավոր քայլերը:
Շեշտվել է երկու երկրների հատուկ ներկայացուցիչների քննարկումների արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շուտափույթ իրականացման անհրաժեշտությունը: Մասնավորապես, խոսքը վերաբերում է երրորդ երկրների քաղաքացիների համար ցամաքային սահմանի բացմանը, Հայաստան-Թուրքիա ուղիղ օդային բեռնափոխադրումների իրականացմանը:

Pashinyan, Erdogan stress need for quick implementation of recent agreements
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdogan held their first-ever meeting held in Prague on Thursday.
In the context of Armenia-Turkey rapprochement, direct contacts and high-level meetings were emphasized by both sides, the Armenian government’s readout of the meeting said.
Pashinyan and Erdogan discussed the process of normalization of Armenia-Turkey relations and possible further steps in that direction.
The need for the speedy implementation of the agreements reached as a result of the discussions of the special representatives of the two countries was emphasized. In particular, it refers to the opening of the land border for citizens of third countries, the implementation of direct air cargo transportation between Armenia and Turkey.