Որսի համար հրացանը լիցքավորելիս տղամարդը պատահաբար կրակել է ընկերոջը
Հոկտեմբերի 7-ին, ժամը 07.50-ին, հիվանդանոցից հաղորդում է ստացվել, որ որովայնի հրազենային վնասվածքով բուժօգնության է տեղափոխվել Արտաշատ քաղաքի բնակիչ 45-ամյա տղամարդ:
Ոստիկանության Արարատի բաժնի ծառայողները պարզել են, որ ժամը 07.30-ի սահմաններում 45-ամյա տղամարդը Արտաշատի բնակիչ իր երկու ընկերների հետ, նրանցից մեկի «Նիսան» մակնիշի մեքենայով, որս անելու նպատակով գտնվել են Տափերական գյուղի վարչական տարածքի հանդամիջյան տարածքում:
Այդ ընթացքում ընկերներից մեկը մեքենայի սրահում իր անվամբ գրանցված «ՄՌ-155» տեսակի մեկփողանի 12 մմ տրամաչափի ողորկափող հրացանը լիցքավորելիս պատահաբար կրակել է մեքենայի հետնամասում նստած 45-ամյա տղամարդու ուղղությամբ՝ պատճառելով վնասվածք:

В Армении мужчина случайно выстрелил в своего друга, перезаряжая ружье для охоты
7 октября в 07:50 по местному времени из больницы в полицию поступило сообщение о том, что к ним доставлен 45-летний житель Арташата с огнестрельным ранением в области живота.
Сотрудники Араратского отделения Полиции выяснили, что около 07:30 45-летний житель Арташата вместе с двумя друзьями на автомобиле марки Nissan отправился на охоту недалеко от села Таперакан Араратской области.
В это время в машине один из друзей, перезаряжая зарегистрированное на его имя ружье МР-155, случайно выстрелил в 45-летнего мужчину.