Էդգար Ղազարյան. Նիկոլ Փաշինյանի և նրա հանցախմբի անդամների գործունեությունն ապօրինի է
«ՀՀ Անկախության հռչակագրի 12-րդ կետի հստակ պահանջ է, որ այն հիմք պետք է հանդիսանա պետական մարմինների գործունեության համար։
Եթե պետական մարմինների գործունեությունը չի համապատասխանում Անկախության հռչակագրի դրույթներին, ապա պետք է ոչ թե չեղարկել Հռչակագիրը, այլ հեռացնել պետական մարմինները զբաղեցնող պաշտոնյաներին։
Նիկոլ Փաշինյանի և նրա հանցախմբի անդամների գործունեությունն ապօրինի է։ Նրանք խաբեությամբ տիրացել են մեր ժողովրդի սահմանադրական և օրինական իշխանությանը և այն չարամտորեն ծառայեցնում են հայ ժողովրդի թշնամիների շահերին»։

Эдгар Казарян: Деятельность Никола Пашиняна и его преступной группировки является незаконной
«Конкретное требование пункта 12 Декларации о независимости Армении заключается в том, чтобы она являлась основой для деятельности государственных органов.
Если деятельность государственных органов не соответствует положениям Декларации о независимости, то следует не отменять Декларацию, а увольнять должностных лиц, занимающих государственные должности.
Деятельность Никола Пашиняна и его преступной группировки – незаконная. Они обманом захватили конституционную и законодательную власть нашего народа и злонамеренно используют ее в интересах врагов армянского народа».