Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթում հաստատվել է կորոնավիրուսի 697 նոր դեպք, 9 մարդ մահացել է
Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝ հոկտեմբերի 3-9-ը, կատարվել է ընդհանուր 4214 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 697 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 1251 հիվանդ, մահվան 9 դեպք է գրանցվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում հոկտեմբերի 10-ի  դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 444 482  դեպք, որոնցից 432 811 առողջացած:  Փաստացի բուժում է ստանում 1116 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8700  մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1684 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 384 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia confirmed 697 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 444,482 as of 11 a.m. Monday October 10, according to data released by the Ministry of Health.
A total of 4,214 tests were administered from October 3-9.
1,251 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 432,811.
9 new Covid-19 deaths have been recorded in the country, taking the official death toll to 8,700. The figure does not include the deaths of 1,684 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.