Ստեփանակերտում քաղաքացին նռնակ է նետել ոստիկանության ծառայողների ուղղությամբ
Հոկտեմբերի 12-ին, ժամը 13:30-ին, Ստեփանակերտ քաղաքի Մ.Մաշտոց փողոցի բնակելի տներից մեկում ոստիկանության տեփանակերտ քաղաքի վարչության ուժեղացված խումբը հայտնաբերել է թմրանյութ, որի բնակիչ 32-ամյա Հ. Հ.-ն հանել է նռնակը և սպառնացել, որ եթե ոստիկանները չհեռանան տնից, ապա կպայթեցնի այն, այնուհետև նռնակը ձեռքին լքել բնակարանը և թաքնվել «Մենք ենք մեր սարերը» հուշակոթողի հարակից տարածքում։
Ներքին գործերի նախարարությունից մանրամասնում են, որ քրեական հետախուզության և Ստեփանակերտ քաղաքի վարչությունների ծառայողների կողմից Հ.Հ.-ին հետապնդելու և վնասազերծելու ընթացքում վերջինս նռնակը նետել է ոստիկանության ծառայողների ուղղությամբ, ինչի արդյունքում ոստիկանության լեյտենանտ Լեռնիկ Բալասանյանը ստացել է մարմնական վնասվածքներ և տեղափոխվել  հանրապետական բժշկական կենտրոն։

В Степанакерте мужчина бросил гранату в полицейских: ранен один служащий
12 октября, в 13:30, в одном из жилых домов по улице М. Маштоца усиленная группа полиции Степанакерта обнаружила наркотики: 32-летний житель указанного дома, не подчинившись законным требованиям сотрудников полиции, вытащил гранату и пригрозил взорвать ее, если они не покинут дом, а затем скрылся на территории, прилегающей к мемориалу «Мы – наши горы».
Из МВД сообщают, что сотрудники Степанакертского городского и уголовного розысков совместно провели оперативно-розыскные мероприятия, в результате чего мужчина бросил гранату в сторону сотрудников полиции, вследствие чего лейтенант Лерник Баласанян получил телесные повреждения и был доставлен в республиканский медцентр.