Ներկայացվել է Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլի» բեմի կոնցեպտի որոշ մանրամասներ
Հանրային հեռուստաընկերությունը ներկայացրել է Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլի» բեմի կոնցեպտի որոշ մանրամասներ։
Կենտրոնական բեմը խորհրդանշում է հոլը, որը շրջապատված է պտույտն արտացոլող թելերով: Այդ գունավոր թելերը շողում են նաև բեմի վերևում` հանդիսատեսին և հեռուստադիտողին փոխանցելով յուրաքանչյուր ելույթի էներգիան: Մինիմալիստական լուծումներով և տեխնիկապես հագեցած այս բեմը թույլ կտա մասնակիցներին այն համապատասխանեցնել իրենց ելույթների և շոուի պահանջներին:
«Մեր նպատակն էր ստեղծել ժամանակակից և տեխնոլոգիապես հագեցած բեմ, որը կարտահայտի մեր տեսլականը, ինչպես նաև կբավարարի մասնակիցների ստեղծագործական պահանջները: Մենք արդեն սկսել ենք աշխատանքը մասնակից 16 պատվիրակությունների հետ, և պատրաստվում ենք իսկապես կախարդական շոու պարգևել դեկտեմբերին»,- ասել է «Մանկական Եվրատեսիլ 2022»-ի գործադիր պրոդյուսեր Դավիթ Ծերունյանը:
Հիշեցնենք, մրցույթը տեղի կունենա դեկտեմբերի 11-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:

Armenia's state broadcaster AMPTV has revealed a set of renders of the Junior Eurovision Song Contest stage the 16 participants will take to on Sunday 11 December.
Building on the contest’s theme of Spin The Magic, the Karen Demirchyan Sports Complex has been filled to bursting with the neon energy seen throughout the show’s promotional video, the official Junior Eurovision website said.
David Tserunyan, the Executive Producer of Junior Eurovision 2022, explained:
"The stage is a creative visual representation of the official artwork. The centre stage is the spinning top surrounded by strings of light that represent the ‘spinning’. These colourful strings are also reflected above the stage and radiate the energy from every single performance. While being minimalist, yet technologically advanced, the stage design offers multiple staging possibilities for all of the performers.
"Our goal was to create a modern and technologically advanced stage that both reflects our vision and is versatile enough to fit the creative needs of the participating broadcasters. We have already started working with our colleagues from all 16 countries and are very excited to deliver a truly magical show this December!"