Ադրբեջանցիները 200-ից ավելի հայկական կայքեր են կոտրել․ Սամվել Մարտիրոսյան
Գիշերն ադրբեջանցիները 200-ից ավելի հայկական կայքեր են կոտրել։ Կոտրված կայքերի թվում են ինչպես պետական մարմինների, այնպես էլ տարբեր կազմակերպությունների, անձնական  կայքեր։ Այս մասին հայտնում է Տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։
«Շատ տարբեր կայքեր են. օրինակ Արցախի ֆինանսների նախարարություն, Գյումրիի  համայնքապետարան, Հարավկովկասյան երկաթուղի, Բյուրականի աստղադիտարան, Կոնսերվատորիա,  բենզին մատակարարող ընկերություն, դեղատուն, անձնական կայքեր։
Ամենայն հավանականությամբ, կոտրել են  հոսթինգ ծառայություն տրամադրող կազմակերպությանը,  իրենց մոտ ինչ եղել է, դրանք էլ կոտրել են»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց փորձագետը։

Азербайджанцы взломали более 200 армянских сайтов – Самвел Мартиросян
Ночью азербайджанцы взломали более 200 армянских сайтов. Среди взломанных сайтов – как сайты госорганов, так и сайты различных организаций, а также личные сайты.  Об этом сообщил эксперт по информационной безопасности Самвел Мартиросян.
«Это очень разные сайты, например, сайты Минфина Арцаха, общинной администрации Гюмри, ЮКЖД, Бюраканской обсерватории, Консерватории, одного из крупнейших импортеров топлива, аптеки, личные сайты.
По всей вероятности, взломали организацию, оказывающую услуги хостинга, соответственно были взломаны и все сайты на данном хостинге», – сказал в беседе с корреспондентом Panorama.am эксперт.