Կոնվերս Բանկն առաջարկում է նոր հիփոթեքային վարկ՝ սկսած 0% տարեկան դրույքաչափից
Կոնվերս Բանկն ընդլայնել է իր հիփոթեքային վարկատեսակների ցանկը՝ սկսելով էներգաարդյունավետ վերանորոգման ֆինանսավորում նաև պետական աջակցության ծրագրի շրջանակում:
Ծրագրի շրջանակում Բանկն առաջարկում է վարկավորում՝ մինչև 10 մլն ՀՀ դրամի չափով, 7 տարի մարման ժամկետով: Սահմանամերձ բնակավայրերում տոկոսագումարը պետության կողմից սուբսիդավորվելու է ամբողջությամբ, իսկ այլ բնակավայրերում՝ մասամբ:
Վարկային հայտի ուսումնասիրության, վարկի տրամադրման, կանխիկացման, սպասարկման և այլ միջնորդավճարներ, ինչպես նաև տույժ՝ վարկի վաղաժամկետ մարման դեպքում նախատեսված չեն: Իսկ գրավադրվող անշարժ գույքի ապահովագրությունը կատարվում է Բանկի կողմից՝ վարկի մնացորդային գումարի չափով:

Converse Bank offers new mortgage loan at annual interest rate starting from 0%
Converse Bank has expanded the list of mortgage loans by starting the financing of energy efficient renovations within the scope of the government support program.
The Bank offers loans of up to AMD 10 M for 7-year period under the program. The government will subsidize the interest rate totally in border settlements and partially elsewhere in Armenia.
The Bank will apply no processing, origination, servicing and other fees or early repayment charges.  The Bank will execute the insurance of the pledged real estate to the amount of the outstanding loans.