Իրանը զորավարժություններ կանցկացնի Ադրբեջանի հետ սահմանին
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) ցամաքային զորքերի հրամանատար, բրիգադային գեներալ Մոհամմադ Փաքպուրը հայտարարել է Իրանի հյուսիսում խոշոր զորավարժությունների անցկացման մասին։ Նրա խոսքը մեջբերում է Mehr լրատվական գործակալությունը։
«Առաջիկա օրերին երկրի հյուսիսային սահմաններում՝ Արազի շրջանում (Ադրբեջանի հետ սահման.-Խմբ.) «Էխտեդար» («Ուժ».-Խմբ.) անվանումով լայնածավալ զորավարժություններ կանցկացվի»,- ասել է Մոհամմադ Փաքպուրը։
Նա նշել է, որ լայնածավալ զորավարժությունների անցկացումը համապատասխանում է տարեկան պլանով առաջադրանքների կատարմանը` Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի մարտունակությունը բարձրացնելու նպատակով

Командующий сухопутными войсками Корпуса стражей Исламской революции (КСИР) Ирана бригадный генерал Мохаммад Пакпур анонсировал проведение крупных военных учений на севере ИРИ. Его цитирует новостное агентство Mehr.
«В ближайшие дни на северных границах страны в районе Араз (граница с Азербайджаном. – Ред.) на базе регионального командования КСИР „Ашура“ пройдут масштабные учения сухопутных войск КСИР под названием „Эхтедар“ („Сила“. – Ред.)», – сообщил Мохаммад Пакпур.
Как он отметил, проведение крупных учений соответствует выполнению задач по годовому плану, с целью повышения боеготовности сухопутных войск КСИР.