«Արցախի հարցով նշաձողի իջեցումից մինչև Արցախը՝ Ադրբեջանի կազմում ապագա տեսնողների հետ հանդիպում/քննարկումները ոչ միայն ընկալելի չեն, այլ վտանգավոր»
«Արցախի պաշտոնական պատվիրակությունները, տարբեր մակարդակներով, շարունակում են գնալ Հայաստան՝ Փաշինյանի ու նրա թիմակիցների հետ հանդիպումներ ունենալ։
Ձևակերպված նպատակը՝ դիրքորոշումների ճշգրտումն է և Արցախի հարցով բանակցությունների վերաբերյալ մանրամասներ իմանալը։
Միանգամից ասեմ՝ անիմաստ նախաձեռնություն, ժամանակի կորուստ և ինքնախաբեությամբ զբաղվել։
ՀՀ իշխանությունը՝ Նիկոլից մինչև խորհրդարանական մակարդակ և՛ Արցախի հարցով իր դիրքորոշումն է արտահայտել և՛ իր անտարբեր վերաբերմունքը արցախցիների ճակատագրի վերաբերյալ։
Արցախի հարցով նշաձողի իջեցումից մինչև Արցախը՝ Ադրբեջանի կազմում ապագա տեսնողների հետ հանդիպում/քննարկումները ոչ միայն ընկալելի չեն, անհասկանալի, այլ վտանգավոր։
Վերջապես հասկացեք՝ դրանք պարզ, մատչելի, հստակ ձևով ի լուր բոլորիս ասել են, որ Արցախը Ադրբեջանի մաս են համարում, բանակցություններն այդ տրամաբանության ներքո են, դա տեսանելի է ընթացող պրոցեսից, էլ ի՞նչ լեզվով պետք է ասեն, որ վերջ դնեք ձեր անուղղելի լավատեսությանը և զբաղվեք իրական օրակարգերով»։

Тигран Абрамян: Власть Армении выразила уже безразличное отношение к судьбе народа Арцаха
«Официальные делегации Арцаха, на различных уровнях, продолжают приезжать в Армению для встреч с Пашиняном и его соратниками.
Сформулированная цель – скорректировать позиции и узнать подробности переговоров по арцахскому вопросу.
Скажу сразу – это бессмысленная инициатива, потеря времени и занятие самообманом.
Власть Армении, от Никола до парламентского уровня, выразила уже свою позицию по арцахскому вопросу и безразличное отношение к судьбе народа Арцаха.
Проведение встреч/обсуждений с теми, кто снизил планку по вопросу Арцаха и, кто видит Арцах в составе Азербайджана в будущем, не только непонятны, но и опасны.
Поймите наконец, они ясно, доступно, конкретно всем нам сообщили, что считают Арцах частью Азербайджана, переговоры ведутся в этом ключе, это видно из текущего процесса, на каком ещё языке нужно сказать, чтобы вы выключили свой оптимизм и занялись реальными повестками».