ARARAT Թանգարանը` World Travel Awards-ի մրցանակակիր
ARARAT թանգարանը արժանացել է միջազգային հեղինակավոր World Travel Awards մրցանակի՝ հաղթող ճանաչվելով Եվրոպայի լավագույն «Brandy Distillery Tour» անվանակարգում։
Մրցանակի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 1-ին` Իսպանիայի Պալմա դե Մայորկա քաղաքում և միավորել տուրիզմի ոլորտի աշխարհի առաջատարներին ավելի քան 40 երկրներից։
World Travel Awards մրցանակաբաշխությունը հիմնադրվել է 1993 թվականին և միտված է նշանավորելու ճամփորդական, տուրիզմի և հյուրընկալության ոլորտների լավագույն մոտեցումները։ Միջազգայնորեն ճանաչված World Travel Awards մրցանակը տարիների ընթացքում դարձել է ոլորտի կատարելագործությունը վկայող կնիք։
«Հյուրընկալությունը ARARAT-ի համար այն առանցքային արժեքներից է, որը ձևավորվել է դեռևս տասնամյակներ առաջ։ Ըստ մեր ուսումնասիրությունների` դեռևս խորհրդային ժամանակներում այցելությունը Երևանի կոնյակի գործարան բարձրաստիճան հյուրերի արարողակարգի անքակտելի մաս էր։ Հենց այդ հիմքերի վրա տարիներ առաջ ձևավորվեց ARARAT թանգարանը, որն այսօր հազարավոր զբոսաշրջիկների համար Հայաստանը ճանաչելու միգուցե ամենաջերմ դարպասն է։ Սա թե՛ ոգևորիչ է, թե՛ պարտավորեցնող, ուստի շնորհավորում եմ բոլորիս միջազգային այս բարձր գնահատականի համար։ ARARAT-ը անվերջ բացահայտումների աշխարհ է, և նրա ամբողջ թիմը կշարունակի անել ամեն ինչ, որ բրենդի հետ հաղորդակցվելը դառնա իրապես անմոռանալի ցանկացած այցելուի, ցանկացած սպառողի համար»,- ընդգծում է Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Խաչատրյանը։

Музей ARARAT получил престижную международную премию World Travel Awards, став победителем в номинации лучший «Brandy Distillery Tour» Европы.
Согласно релизу, торжественная церемония вручения наград, которая объединила мировых лидеров в области туризма из более чем 40 стран, состоялась 1-го октября в испанском городе Пальма-де-Майорка.
«Гостеприимство – одна из важнейших ценностей ARARAT, которая была сформирована еще десятилетия назад. По свидетельствам различных документов, еще в советское время посещение Ереванского коньячного завода являлось обязательной частью протокола для международных делегаций. Опираясь на такие исключительные традиции, был учрежден музей ARARAT, который сегодня стал своеобразными воротами в столицу и, пожалуй, одним из самых теплых символов, по которым узнают Армению. Это, конечно, и радует, и в то же время сильно обязывает. В связи с этим искренне поздравляю нас всех с этим высоким признанием. ARARAT – это история бесконечных открытий, и мы продолжим делать все, чтоб каждый эпизод общения с брендом стал поистине незабываемым эпизодом как для наших посетителей музея, так и потребителей в целом»,- отмечает Сергей Хачатрян, исполнительный директор Ереванского коньячного завода.