Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթում հաստատվել է կորոնավիրուսի 387 նոր դեպք, 6 մարդ մահացել է
Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝ հոկտեմբերի 10-16-ը, կատարվել է ընդհանուր 3108 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 387 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 791 հիվանդ, մահվան 6 դեպք է գրանցվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում հոկտեմբերի 17-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 444 869 դեպք, որոնցից 433 602 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 699 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8706 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1684 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 390 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia confirmed 387 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 444,869 as of 11 a.m. Monday 17 October, according to data released by the Ministry of Health.
A total of 3,108 tests were administered from October 10-16.
791 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 433,602.
6 new Covid-19 deaths have been recorded in the country, taking the official death toll to 8,706. The figure does not include the deaths of 1,684 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.