Էդգար Ղազարյանի ծեծի վերաբերյալ ահազանգը փոխանցվել  է ՔԿ
Քաղաքական-հասարակական գործիչ Էդգար Ղազարյանին ծեծի ենթարկելու վերաբերյալ ոստիկանությունը ստացել է հազանգ։ Ինչպես ոստիկանությունից հայտնեցին Panorama.am-ին,այն փոխանցել են նախաքննական մարմնին։
Քննչական կոմիտեից Panorama.am-ին ասացին, որ այս պահին որևէ բան ասլ չեն կարող։
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը, արձագանքելով տեղի ունեցածին, գրել է.
«Էդգար Ղազարյանին ծեծի են ենթարկել նրա տան մուտքի մոտ՝ բաց դեմքով, առանց որևէ բառ ասելու՝ հարվածելով հիմնականում գլխին: Այս երեւույթը լուրջ մտահոգություն է առաջացնում։
Ներկայումս բժիշկները զբաղված են Ղազարյանի առողջական խնդիրներով, ինձ տեղեկացրել են, որ իրավապահ մարմինները նույնպես գտնվում են հիվանդանոցում եւ Ղազարյանից հաղորդում են ընդունում։
Հետևողական կլինեմ, որ միջադեպն ամբողջությամբ կբացահայտվի, քանի որ խիստ անընդունելի է ընդդիմադիր գործչի նկատմամբ հաշվեհարդարը»։
Փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը գրել է.
«Խստագույնս դատապարտում եմ Էդգար Ղազարյանի նկատմամբ տեղի ունեցած բռնարարքը: Խիստ հավանական է, որ դա կապված է նրա հասարակական-քաղաքական գործունեության հետ:
Բայց չկա չարիք առանց բարիք՝ նախկինում նիկոլականները հարձակվում էին դեռահասների վրա, ինչպես իմ երեխաների դեպքում էր, հիմա գոնե չափահաս տղամարդկանց վրա, թեպետ դա անում են իրենց էությանը բնորոշ  «շակալավարի» ձևով՝ շատով մեկի վրա: Վստահ եմ, որ քրեական գործ կհարուցվի, բայց հանցանքը չի բացահայտվի, իսկ բացահայտվելու դեպքում՝ կկոծկվի:

Сообщение об избиении Эдгара Казаряна направленно в СК Армении
Полиция получила сигнал касательно избиения общественно-политического деятеля Эдгара Казаряна. Как сообщили Panorama.am из Полиции Армении, соответствующее сообщение передано органу предварительного следствия.
Из Следственного комитета Армении Panorama.am заявили, что к данному моменту сказать ничего не могут.
Председатель постоянной комиссии по правам человека и связям с общественностью Национального Собрания Тагуи Товмасян, обратившись к инциденту, написала:
«Эдгар Казарян подвергся избиению в подъезде своего дома – нападавшие не скрывали лиц, не говоря ни слова, били в основном по голове. Это явление вызывает серьезную обеспокоенность.
В настоящее время медики заняты проблемами со здоровьем Казаряна, мне сообщили, что правоохранительные органы также находятся в больнице, берут показания у Казаряна.
Буду последовательна, чтобы инцидент был полностью раскрыт, поскольку сведение счетов с оппозиционным деятелем – крайне неприемлемо».
Адвокат Тигран Атанесян написал:
«Решительно осуждаю насилие в отношении Эдгара Казаряна. Весьма вероятно, что это связано с его общественно-политической деятельностью.
Но нет худа без добра: в прошлом николовцы нападали на подростков, как в случае с моими детьми, теперь хоть на взрослых мужчин, хоть и делают это в свойственной их натуре "шакальей" манере – несколько против одного. Я уверен, что будет возбуждено уголовное дело, но преступление раскрыто не будет, а в случае раскрытия инцидент будет замят.