Microsoft-ը պատրաստվում է կրճատել 1000 աշխատակցի
Ծրագրային ապահովման մշակող և ՏՏ հսկա «Microsoft»-ը պատրաստվում է աշխատանքից ազատել տարբեր ստորաբաժանումների հազար աշխատակցի, հայտնել է Axios պորտալը՝ հղում անելով ընկերության աղբյուրներին։
«Գազետա.ռու»-ի փոխանցմամբ, տեղեկությունը հաստատել է «Business Insider» պարբերականը, որը ընկերության աշխատակիցների ծրագրված կրճատումն անվանել է «նրանցից ազատվելու լուռ փորձ»։
Մասնավորապես, կրճատումների տակ են ընկնելու Xbox և Edge ստորաբաժանումների աշխատակիցները։ Ավելի ուշ Microsoft-ը հաստատել է այս տեղեկությունը։
«Ինչպես բոլոր ընկերությունները, մենք պարբերաբար գնահատում ենք մեր բիզնես առաջնահերթությունները և կատարում համապատասխան կառուցվածքային ճշգրտումներ։ Մենք կշարունակենք ներդրումներ կատարել մեր բիզնեսում և հաջորդ տարվա աճի համար առանցքային ոլորտներում աշխատակիցներ վարձել», - նշված Է MarketWatch հրատարակությանը ուղարկված էլեկտրոնային նամակում:

Microsoft cuts nearly 1,000 jobs
The move is yet another example of large tech companies cutting jobs after earlier moving to slow or freeze hiring as the broader economy cools.
Microsoft declined to say how many jobs had been cut, but a source said the layoffs numbered under 1,000.
The cuts occurred across a variety of levels, teams and parts of the world.
Multiple laid-off workers turned to Twitter and Blind, among other online forums, to share that their job had been cut.
Nearly all the major tech firms have slowed headcount growth, with many freezing all but essential hires. A number of companies have already moved to cut jobs, including Snap and, as Axios reported yesterday, Flipboard.
“Like all companies, we evaluate our business priorities on a regular basis, and make structural adjustments accordingly. We will continue to invest in our business and hire in key growth areas in the year ahead,” Microsoft said in a statement to Axios.