Սիլիկոնյան հովտում Մեսսիի ներդրումային ընկերությունը կգլխավորի հայազգի Ռազմիկ Հովագիմյանը
«Պարի Սեն Ժերմենի» արգենտինացի ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսին ստեղծել է Play Time ներդրումային ընկերությունը: Լուրը հայտնում է «ՌԱԻ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Bloomberg-ին։
Ընկերությունը ներդրումներ կկատարի սպորտի, լրատվամիջոցների և տեխնոլոգիաների ոլորտներում։ Այն կօգնի ֆուտբոլային տեխնոլոգիաների կամ ակումբների ոլորտում ստարտափների հիմնադիրներին։
«Ես ոգևորված եմ Սիլիկոնյան հովտում մեր արմատների ընդլայնմամբ և շատ գոհ եմ, որ Play Time-ը կհամագործակցի ողջ աշխարհի խիզախ ձեռնարկատերերի հետ»,-ասվում է Մեսսիի հայտարարության մեջ:
Ընկերությունը, որը հիմնված կլինի Սան Ֆրանցիսկոյում, կգլխավորի վենչուրային ներդրող Ռազմիկ Օվագիմյանը։ Միխայել Մարկեսը կծառայի որպես հատուկ խորհրդական։
«Այն պահից, երբ ես 2017 թվականին հանդիպեցի Լեոյին և նրա ընտանիքին, պարզ էր, որ նրանք ապագայի նկատմամբ համարձակ տեսլական ունեն: Նրանք ցանկանում են շարունակել անմիջական և երկարաժամկետ ազդեցություն ունենալ խաղադաշտում և դրանից դուրս»,- ասել է Հովագիմյանը:
Մեսսին «Ոսկե գնդակի» յոթակի դափնեկիր է. Նա գրեթե ողջ կարիերան անցկացրել է իսպանական «Բարսելոնայում»։ Արգենտինացին «կապույտ-նռնագույների» չեմպիոնն է անցկացրած պաշտոնական հանդիպումների (778) և խփած գոլերի քանակով (672)։ «Բարսելոնայի» կազմում Մեսսին 10 անգամ դարձել է Իսպանիայի չեմպիոն, յոթ անգամ հաղթել է Իսպանիայի գավաթը, չորս անգամ հաղթել Չեմպիոնների լիգան։ 2021 թվականի օգոստոսին Մեսսին միացավ ՊՍԺ-ի թիմին, որի հետ մրցաշրջանի վերջում դարձավ Ֆրանսիայի չեմպիոն։

Инвестиционную компанию Месси в Кремниевой долине возглавит армянин Размиг Овагимян
Аргентинский футболист «Пари Сен-Жермен» Лионель Месси создал инвестиционную компанию Play Time, сообщает РИА Новости со ссылкой на Bloomberg.
Компания будет вкладывать деньги в спорт, медиа и технологии. Она окажет помощь основателям стартапов в сфере футбольных технологий или клубам.
«Я рад расширить наши корни в Кремниевой долине. Очень рад, что Play Time будет сотрудничать со смелыми предпринимателями со всего мира», - сообщил Месси в заявлении.
Возглавит компанию, которая будет базироваться в Сан-Франциско, венчурный инвестор Размиг Овагимян. Специальным советником станет Майкл Маркес.
«С того момента, как я встретил Лео и семью Месси в 2017 году, стало ясно, что у них смелое видение будущего. Они хотят продолжать оказывать прямое и долгосрочное влияние на поле и за его пределами», - сказал Овагимян.
Месси – семикратный обладатель «Золотого мяча». Почти всю карьеру он выступал за испанскую «Барселону». Аргентинец – рекордсмен «сине-гранатовых» по числу сыгранных официальных матчей (778) и забитых голов (672). В составе «Барселоны» Месси 10 раз становился чемпионом Испании, семь раз – обладателем Кубка Испании, четырежды выигрывал Лигу чемпионов. В августе 2021 года Месси пополнил состав «ПСЖ», с которым по итогам сезона стал чемпионом Франции.