Այսօր պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Իրանի ԱԳ նախարարը
Հոկտեմբերի 20-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Իրանի ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը: Նույն օրը ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը: ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ այսօր Հայաստանի և Իրանի արտգործնախարարների միջև տեղի կունենա առանձնազրույց և ընդլայնված կազմով հանդիպում, որոնց կհաջորդի Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարների մամուլի ասուլիսը:
Այցի ընթացքում ԻԻՀ ԱԳ նախարարը հանդիպումներ կունենա նաև  Նիկոլ Փաշինյանի և  Ալեն Սիմոնյանի հետ:
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և ԻԻՀ ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը ներկա կլինեն Կապանում ԻԻՀ գլխավոր հյուպատոսության բացման հանդիսավոր արարողությանը:

Iranian FM to arrive in Armenia on official visit
Iranian Foreign Minister Hossein Amir Abdollahian will pay an official visit to Armenia on Thursday 20 October.
On the same day, the meeting of the foreign ministers of Armenia and Iran will take place at the Armenian Foreign Ministry, its spokesman Vahan Hunanyan said.
During the visit, the Iranian official will also hold meetings with Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and Speaker of the National Assembly Alen Simonyan.
“On October 21, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan and Foreign Minister of Iran Hossein Amir Abdollahian will participate in the opening ceremony of the Consulate General of Iran in Kapan,” the spokesman said.