Այսօր պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Իրանի ԱԳ նախարարը
Հոկտեմբերի 20-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Իրանի ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը: Նույն օրը ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը: ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ այսօր Հայաստանի և Իրանի արտգործնախարարների միջև տեղի կունենա առանձնազրույց և ընդլայնված կազմով հանդիպում, որոնց կհաջորդի Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարների մամուլի ասուլիսը:
Այցի ընթացքում ԻԻՀ ԱԳ նախարարը հանդիպումներ կունենա նաև  Նիկոլ Փաշինյանի և  Ալեն Սիմոնյանի հետ:
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և ԻԻՀ ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը ներկա կլինեն Կապանում ԻԻՀ գլխավոր հյուպատոսության բացման հանդիսավոր արարողությանը:

20 октября с официальным визитом в Армению прибудет министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиан. В тот же день в МИД РА состоится встреча министров иностранных дел Армении и Ирана. Об этом сообщают из МИД.
В ходе визита министр иностранных дел ИРИ встретится также с премьер-министром РА Николом Пашиняном и председателем НС РА Аленом Симоняном.
21 октября министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян и министр иностранных дел ИРИ Хосейн Амир Абдоллахиан примут участие в торжественной церемонии открытия Генерального консульства ИРИ в Капане.