ԵԱՀԿ-ն կարիքների գնահատման խումբ է ուղարկում Հայաստան
Կառավարության հրավերով ԵԱՀԿ-ն հոկտեմբերի 21-27-ը Հայաստան կուղարկի կարիքների գնահատման խումբ։ Այս մասին հայտնում են  ԵԱՀԿ-ից։
Այցի նպատակն է գնահատել իրավիճակը սահմանամերձ շրջաններում՝ ԵԱՀԿ մանդատի և անվտանգության համապարփակ հայեցակարգի շրջանակներում փորձաքննության հիման վրա։
Միջազգային փորձագետներից և ԵԱՀԿ քարտուղարության ներկայացուցիչներից կազմված տեխնիկական խմբի անդամները կայցելեն  հայ-ադրբեջանական սահմանին կից տարածքներ և խորհրդակցություններ կանցկացնեն համապատասխան ազգային և տեղական շահագրգիռ կողմերի, ինչպես նաև տեղում միջազգային գործընկերների հետ:

ОБСЕ направит в Армению группу по оценке потребностей
По приглашению правительства Армении, 21-27 октября в Армению будет направлена группа ОБСЕ по оценке потребностей. Об этом сообщают из ОБСЕ.
Отмечается, что цель визита – оценить ситуацию в некоторых приграничных районах в соответствии с мандатом и опытом ОБСЕ и в рамках ее комплексной концепции безопасности.
Состоящая из международных экспертов и представителей секретариата ОБСЕ техническая группа посетит районы вдоль армяно-азербайджанской границы и проведет консультации с соответствующими национальными и местными заинтересованными сторонами, а также с международными партнерами на местах.