ԵԱՀԿ-ն կարիքների գնահատման խումբ է ուղարկում Հայաստան
Կառավարության հրավերով ԵԱՀԿ-ն հոկտեմբերի 21-27-ը Հայաստան կուղարկի կարիքների գնահատման խումբ։ Այս մասին հայտնում են  ԵԱՀԿ-ից։
Այցի նպատակն է գնահատել իրավիճակը սահմանամերձ շրջաններում՝ ԵԱՀԿ մանդատի և անվտանգության համապարփակ հայեցակարգի շրջանակներում փորձաքննության հիման վրա։
Միջազգային փորձագետներից և ԵԱՀԿ քարտուղարության ներկայացուցիչներից կազմված տեխնիկական խմբի անդամները կայցելեն  հայ-ադրբեջանական սահմանին կից տարածքներ և խորհրդակցություններ կանցկացնեն համապատասխան ազգային և տեղական շահագրգիռ կողմերի, ինչպես նաև տեղում միջազգային գործընկերների հետ:

Following the invitation by the government of Armenia, the OSCE will send a needs assessment team to the country on 21-27 October.
The purpose of the visit is to assess the situation in certain border areas, on the basis of the OSCE’s mandate and expertise within its comprehensive concept of security, the organization said on Wednesday.
The technical team comprised of international experts and representatives of the OSCE Secretariat will visit areas along the Armenian-Azerbaijani border and hold consultations with the relevant national and local stakeholders as well as international partners on the ground.