Այս պահին ծանր կամ ծայրահեղ ծանր վիճակով զինծառայողներ հոպիտալներում չկան. ՊՆ
Հոկտեմբերի 27-ի դրությամբ ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով վիրավորում ստացած  զինծառայողներից 71-ը ավարտել է բուժումն ու դուրս գրվել հոսպիտալներից, 130-ը՝ բուժումն ավարտել է և գտնվում է վերականգնողական արձակուրդում:
Պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ այս պահի դրությամբ հոսպիտալներում չկա վիրավոր, որի առողջական վիճակը գնահատվի ծանր կամ ծայրահեղ ծանր:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 14-ին Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր. «Ագրեսիայի հետևանքով զոհերի և անհայտ կորածների թիվն այժմ գերազանցել է 210-ը, որից՝ 3 խաղաղ բնակիչ է զոհվել, 2-ը՝ անհայտ կորել։ Վիրավորվել է 293 զինծառայող և 8 խաղաղ բնակիչ։ Անհայտ կորած զինծառայողների թիվը 28 է»։

No wounded Armenian soldiers in grave or critical conditions in hospitals – ministry
The Defense Ministry of Armenia has provided an update on the health condition of Armenian soldiers injured in the Azerbaijani attack in mid-September.
“As of October 27, 71 of the military personnel wounded in the latest Azerbaijani military aggression have finished treatment and have been discharged from hospitals. 130 are on rehabilitative leave after the completion of treatment,” the ministry said in a statement on Thursday.
There are currently no wounded soldiers in grave or critical conditions in Armenian hospitals, it added.
According to the official figures, 293 Armenian soldiers were wounded in the Azerbaijani attack on 13-14 September.