Կարող է վաղը ես լինեմ սահմանային կրակոցների զոհը և ես պատրաստ եմ դրան. Վահան Քերոբյան
«Հիմա մենք բոլորս պետք է ապրենք՝ հաշվի առնելով այս նոր նորմալ իրավիճակը»,-ԱԺ-ում տված ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե սահմանինի կրակոցներն ինչպես են ազդում ՀՀ տնտեսության վրա։
Նրա խոսքով՝ կառավարությունն անում է ամեն ինչ, որպեսզի անվտանգային միջավայրը բարելավվի:
«Բայց պետք է նաև նկատի ունենալ, որ մենք հիմա ապրում ենք նոր նորմալ միջավայրում, որտեղ ամեն օր կարող է ինչ-որ բան տեղի ունենալ»,-ասաց նախարարը։
Նա նորմալ համարեց սահմանային կրակողները:
«Կրակոցը նորմալ բան է նույնիսկ Իսրայելում, որի տնտեսությունը զարգանում է շատ բարձր տեմպերով։ Եթե այդ կրակոցը չպետք է լինի մեր երկրի սուվերենության հաշվին, ապա մենք պետք է փորձենք այնպես անել, որպեսզի կրակոցների միաջավայրում զարգացնենք մեր տնտեսությունը և օրեցօր մեր երկիրը դրաձնենք ապահով: Ես ցավակցում եմ բոլոր զոհվածների հարազատներին, բայց կարող է վաղը ես լինեմ զոհը և ես պատրաստ եմ դրան»,-հայտարարեց Վահան Քերոբյանը:

Ваан Керобян: Завтра и я могу стать жертвой приграничных обстрелов, и я готов к этому
«Сейчас все мы должны жить, учитывая эту новую реальность», – заявил в ходе брифинга в Национальном Собрании Армении министр экономики РА Ваан Керобян, отвечая на вопрос, как обстрелы на границе влияют на экономику страны.
По его словам, правительство делает всё, чтобы улучшить среду безопасности.
«Но нужно иметь в виду также, что мы сейчас живем в условиях новой, нормальной реальности, где каждый день может что-то произойти», – отметил министр.
Под «нормальной» реальностью министр подразумевает приграничные обстрелы.
«Обстрелы – нормальное явление даже в Израиле, экономика которой развивается высокими темпами. Если эти обстрелы будут за счет суверенитета нашей страны, то мы должны попытаться сделать так, чтобы в условиях обстрелов развивать нашу экономику и с каждым днем делать нашу страну более безопасной. Я соболезную родным всех погибших военнослужащих, но завтра и я могу стать жертвой приграничных обстрелов, и я готов к этому», – заявил В. Керобян.