«Հրապարակ». Ինչ են քննարկել «Հայաստան» խմբակցության երեկվա փակ հանդիպման ընթացքում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Հայաստան» խմբակցությունը երեկ փակ հանդիպում է արել և քննարկել նոյեմբերի 5-ի հանրահավաքի կազմակերպչական հարցերը։
Հիմնական մտահոգությունը եղել է հնարավորինս շատ մասնակցություն ապահովելը, ուստի հանձնարարվել է, որ ակտիվ քարոզչական աշխատանքներ տարվեն՝ մարդկանց հրապարակ բերելու համար։ Արձանագրել են, որ դա հեշտ չի լինելու, հատկապես որ պայքարից հոգնած ժողովուրդը դժվար է նման ստանդարտ իրավիճակում փողոց դուրս գալիս։
Խոստովանել են, որ արցախցիներն ավելի վճռական են տրամադրված, ուստի դիտարկել են հանրահավաքի կազմակերպմանը և մասնակցությանն արցախցիների ներգրավման հարցը, և, ըստ ամենայնի, այս ուղղությամբ էլ աշխատանքներ կտարվեն»։

Газета «Грапарак» пишет, что фракция «Армения» вчера провела закрытую встречу, на которой обсуждались вопросы организации митинга 5 ноября.
«Основная обеспокоенность касалась вопроса обеспечения насколько возможно большого участия, посему поручено активизировать агитационную работу, чтобы вывести людей на площадь. Было констатировано, что это будет не легко, особенно по той причине, что уставший от борьбы народ с трудом может выйти на улицу в такой стандартной ситуации.
Признались, что арцахцы настроены более решительно, посему обсуждалась вопрос привлечения к организации и участию в митинге арцахцев, и судя по всему, в этом направлении будут проводиться работа», - пишет газета.