Բրյուսովի անվան պետական համալսարան ընդունվողների թիվը հինգ տարվա կտրվածքով շուրջ երեք անգամ աճել է
Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանն ամփոփել է առկա և հեռակա ուսուցմամբ ընդունելության արդյունքները։
2022-23 ուսումնական տարում համալսարան է ընդունվել 1370 ուսանող՝ առկա և հեռակա ուսուցմամբ։ Վերջին հինգ տարում ընդունելության ցուցանիշն աճել է շուրջ երեք անգամ (2018-19 ուս. տարում սովորել է 483 ուսանող)։
Համալսարանի հրապարակած տվյալերի համաձայն,  հոկտեմբերի 31-ի դրությամբ բուհում սովորում է 4550 ուսանող (հրամանագրված և կցագրված), ինչը ևս աննախադեպ աճի ցուցանիշ է՝ համեմատած 2018-19 ուսումնական տարվա, երբ ուսանողների  թիվը 2812 էր։
«Ուսանողների թվի ակնհայտ աճը այն փաստի վկայությունն է, որ մեր համալսարանը շարունակում է առաջատար կրթական հաստատություն լինել։ Ուրախությամբ պետք է արձանագրեմ, որ մեր համալսարանը ուսանողների ընդհանուր թվաքանակով առաջատարներից է և վերջին 5 տարում գրանցել է ուսանողների թվաքանակի մոտ 60% աճ, երբ ուսանողների ընդամենը 10%-ն է սովորում անվճար հիմունքներով և 16%-ը՝ հեռակա համակարգում։ Ավելին, բուհն ունի շրջանավարտների մոտ 90% աշխատանքի տեղավորման ցուցանիշ, իսկ ուսմանը զուգահեռ արդեն իսկ աշխատող ուսանողների թիվը կազմում է շուրջ 40%»,-նշել է Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ռեկտոր Կարինե Հարությունյանը։

Yerevan’s Brusov State University has summed up the admission results for the 2022-2023 academic year.
In a statement on Thursday, it said a total of 1,370 applicants entered the university for full-time and part-time study.
The Brusov University enrollment almost tripled over the past five years (483 students enrolled in the 2018-19 academic year).
According to the university data, as of Oct. 31, the university had 4,550 students, an unprecedented number compared to the 2018-2019 academic year, when they numbered 2,812.
The Armenian government recently unveiled plans to merge the Brusov State University with the Armenian State Pedagogical University and the Armenian State Institute of Physical Culture and Sport, a decision strongly opposed by the university students.