ՌԴ-ի, Հայաստանի և Ադրբեջանի օրենսդիրները կարող է շուտով հանդիպեն
Դաշնային խորհուրդը հաջորդ շաբաթ կքննարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ եռակողմ միջխորհրդարանական երկխոսություն վարելու համար բանակցային խմբի ստեղծման հարցը։  Ռիա Նովոստիին ասել է ՌԴ խորհրդարանի վերին պալատի աղբյուրը։
«Հաջորդ շաբաթ Դաշնային խորհուրդը կքննարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի օրենսդիրների հետ եռակողմ միջխորհրդարանական երկխոսություն վարելու բանակցային խմբի ստեղծման հարցը»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Նա կարծում է, որ եռակողմ հանդիպումը «կարող է շուտով կայանալ, չի բացառվում՝ նոյեմբերին»։ Հանդիպման վայրը դեռ որոշված չէ։

Russia’s Federation Council will discuss the setup of a group to arrange trilateral inter-parliamentary talks between Armenia and Azerbaijan next week, a source in the upper chamber of the Russian parliament told RIA Novosti on Friday.
"Next week, the Federation Council will discuss the creation of a negotiating group to hold trilateral inter-parliamentary dialogue with Armenian and Azerbaijani lawmakers," the source said.
He said the trilateral meeting "may take place in the near future, possibly in November.” The venue has not yet been determined.