Կին պատգամավորները կարմիր փուչիկներով իրազեկման ակցիա են իրականացնում
Նոյեմբերի 5-ին կայանալիք հանրահավաքին ընդառաջ «Հայաստան» խմբակցության կին պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանն ու Ասպրամ Կրպեյանը կարմիր փուչիկներով իրազեկման ակցիա են իրականացնում Երևանի կենտրոնում։
«Թե ինչու ենք Ասպրամ Կրպեյանի հետ կարմիր փուչիկներքվ շրջում քաղաքում ու ինչ կապ ունեն դրանք վաղը ժամը 15:00-ին Ֆրանսիայի հրապարակում կայանալիք հանրահավաքի հետ, կպատմենք քիչ հետո»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Քրիստինե Վարդանյանը։
Կին պատգամավորներին Կասկադում հանդիպել ու կարմիր փուչիկների խորհրդի մասին պատմել է փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը.
«Նրանք վաղվա հանրահավաքի վերաբերյալ իրազեկման ակցիա էին անում, իսկ այս փուչիկները խորհրդանշում են էն բայրաքթարները, որոնք ամեն պահի կարող են պայթել օրինակ` նույն կասկադի գլխին (չնայած Ջերմուկն էլ Երևան ա էլի):
Ներքին վստահություն ունեմ, որ մինչև Կասկադում ռումբ ընկնելը մենք էլի պատրաստ ենք լինելու կռվելու, բայց այս անգամ` արդար պատերազմում»։

Перед митингом 5 ноября: женщины-депутаты провели в центре Еревана информационную кампанию
В преддверии митинга 5 ноября женщины-депутаты от фракции Национального Собрания «Армения» Кристине Варданян и Аспрам Крпеян проводят информационную кампанию с красными воздушными шариками в центре Еревана.
«Почему мы с Аспрам Крпеян ходим по городу с красными воздушными шариками и как это связано с предстоящим завтра в 15:00 митингом, расскажем позже», – написала на странице в соцсети Facebook Кристине Варданян.
Адвокат Вараздат Арутюнян встретился на Каскаде с депутатами и рассказал о символе красных шариков.
«Они проводили информационную кампанию в преддверии завтрашнего митинга, а эти шарики символизируют байрактары, которые в любой момент могут лопнуть – даже над тем же Каскадом», – отметил он.