Հայաստանում  12-ամսյա գնաճը կազմել է 9.5%
Հայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. Հոկտեմբերը 2021թ. հոկտեմբերի նկատմամբ) կազմել է 9.5%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ`0.3%:
ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, 2022թ. հունվար-հոկտեմբերին սպառողական գների միջին ամսական հավելաճը կազմել է 0.6% (նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում արձանագրվել է 0.4% հավելաճ):
Հանրապետության դիտարկվող բոլոր քաղաքներում 2022թ. հոկտեմբերին սեպտեմբերի համեմատ սպառողական գներն աճել են 0.1-0.3%-ով, այդ թվում, համեմատաբար բարձր գնաճ արձանագրվել է մայրաքաղաքում:

Armenia's 12-month inflation rate reaches 9.5%
Armenia’s 12-month inflation rate reached 9.5% in October this year, according to data from the Statistical Committee.
The latest figures show that the inflation rate in October was 0.3% higher than in the previous month.
In January-October 2022, the consumer price index increased by 0.6%, up by 0.4% from the same months of 2021.
Consumer prices rose by 0.1%-0.3% in all Armenian cities and towns under monitoring in October this year compared to September, including Yerevan where a relatively high inflation rate was recorded.