Արցախի նախագահն աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 7-ին հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն՝ Ազգային ժողովի խմբակցությունների ղեկավարների և մշտական հանձնաժողովների նախագահների մասնակցությամբ:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր  վարչությունից հայտնում են, որ քննարկվել են երկրի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, անդրադարձ է եղել 2023թ. պետական բյուջեի ծախսային մասի կառուցվածքային փոփոխություններին:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են  ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը, պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха провел расширенное рабочее совещание
7 ноября президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел расширенное рабочее совещание с участием руководителей фракций и председателей постоянных комиссий Национального собрания, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики страны. Рассмотрены также структурные изменения расходной части государственного бюджета на 2023 год.
Во встрече приняли участие председатель НС Артур Товмасян, государственный министр Рубен Варданян, другие должностные лица.