Շակիրայի ու Պիկեի երեխաները ծնողների բաժանումից հետո կմնան մոր մոտ
Կոլումբիացի երգչուհի Շակիրան ստացել է իր երեխաների խնամակալությունը «Բարսելոնայի» խաղացող Ժերար Պիկեի հետ բաժանումից հետո: Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն։
Այժմ Շակիրան ու նրա որդիները՝ իննամյա Միլանն ու յոթամյա Սաշան, ապրում են Բարսելոնայում։ Սուրբ Ծննդյան տոներից հետո նրանք կմեկնեն ապրելու Մայամիում (ԱՄՆ) և կմնան մոր մոտ, իսկ հայրը կապրի Իսպանիայում։
2010 թվականին ֆուտբոլիստը նկարահանվել է երգչուհու տեսահոլովակում՝ ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության պաշտոնական «Waka Waka (this Time for Africa)» երգի համար, իսկ 2011 թվականին նրանք հայտարարել են իրենց սիրավեպի մասին։ Երկու տարի անց ծնվեց նրանց առաջնեկը, իսկ երկու տարի անց ծնվեց նրանց երկրորդ որդին՝ Սաշան:
2022 թվականի հունիսին հայտնի դարձավ զույգի բաժանման մասին, իսկ սեպտեմբերին Շակիրան նկարահանվեց «Elle USA»-ի շապիկի համար և անկեղծ հարցազրույց տվեց Ժերար Պիկեի հետ բաժանման մասին։ Երգչուհին խոստովանել է, որ ոչ միայն ինքը, երեխաները ևս ծանր են տանում բաժանությունը։

Дети Шакиры и Пике остались с матерью после расставания пары
Колумбийская певица Шакира получила опеку над детьми после разрыва с игроком испанского футбольного клуба «Барселона» Жераром Пике. Об этом сообщает El Pais с ссылкой на источники, близкие певице.
Как передает gazeta.ru, сейчас Шакира с сыновьями, девятилетним Миланом и семилетним Сашей, проживают в Барселоне. После рождественских праздников они уедут жить в Майами (США) и останутся с матерью, а их отец будет жить в Испании.
В 2010 году спортсмен снялся в клипе певицы на официальную песню Чемпионата мира по футболу «Waka Waka (This Time for Africa)», а в 2011-м они объявили о романе. Спустя два года у них родился первенец, которого они назвали Миланом, а еще через два года на свет появился их второй сын Саша.
В июне 2022 года стало известно о расставании пары, а в сентябре Шакира снялась для обложки Elle USA и дала откровенное интервью о расставании с Жераром Пике. Певица призналась, что тяжело переживает разрыв, равно как их сыновья.