Չայկովսկու անվան մեծ սիմֆոնիկ նվագախումբը Երևանում հանդես կգա երկու բացառիկ համերգով
Նոյեմբերի 18-ին և 19-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայանալու է Պ. Չայկովսկու անվան պետական ակադեմիական մեծ սիմֆոնիկ նվագախմբի (Գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Վլադիմիր Ֆեդոսեև) համերգը:
Նոյեմբերի 18-ին համերգային ծրագրում կհնչի Ֆ. Լիստի Դաշնամուրի կոնցերտ թիվ 1, մի բեմոլ մաժոր ստեղծագործությունը, մենակատարն է Ադամ Գուցերիևը, ինչպես նաև Ն. Ռիմսկի-Կորսակովի «Շեհերեզադե» սիմֆոնիկ սյուիտը։
Նոյեմբերի 19-ին համերգին կհնչի՝ Ս. Ռախմանինով՝ Վոկալիզ, Պ.Ի. Չայկովսկի՝ Վարիացիաներ Ռոկոկո թեմայով թավջութակի և նվագախմբի համար (Մենակատար՝ Դալի Գուցերիևա), Պ.Ի. Չայկովսկի՝ Սիմֆոնիա թիվ 5, մի մինոր։

Большой симфонический оркестр имени П.И.Чайковского – с концертами в Ереване
В концертном зале имени Арама Хачатуряна в Ереване 18 и 19 ноября состоится концерт Государственного академического большого симфонического оркестра имени П.И. Чайковского (художественный руководитель и главный дирижер – Владимир Федосеев).
В программе концерта 18 ноября:  Ференц Лист, Концерт №1 для фортепиано с оркестром ми-бемоль мажор, фортепиано – Адам Гуцериев, а также симфоническая сюита Н. А. Римского-Корсакова «Шехеразада».
В программе концерта 19 ноября: «Вокализ» С.Рахманинова, Вариации на тему рококо для виолончели с оркестром Петра Ильича Чайковского (виолончель – Дали Гуцериева), Симфония №5 МИ Минор Чайковского.