Հետհաշվարկը սկսված է. «Մանկական Եվրատեսիլին» մնաց ընդամենը 30 օր
Այսօր մայրաքաղաքի սրտում «Մանկական Եվրատեսիլը» Հայաստան բերած Մալենան և մեր այս տարվա ներկայացուցիչ Նարե Ղազարյանը տվեցին հետհաշվարկի ժամացույցի մեկնարկը:
Հանրային հեռուստաընկերությունից հայտնում են՝ առաջիկա մեկ ամսվա ընթացքում Առաջին Ալիքը կկազմակերպի տարբեր միջոցառումներ տոնական տրամադրությունը համաքաղաքացիներին և զբոսաշրջիկներին փոխանցելու համար: Դեկտեմբերի 5-ին Հանրապետության հրապարակում մրցույթի մասնակիցները կվառեն մայրաքաղաքի գլխավոր տոնածառի լույսերը:
20-րդ հոբելյանական «Մանկական Եվրատեսիլին» կմասնակցեն 16 երկրի ներկայացուցիչներ, որոնց  կմիավորի «Պտտի՛ր հրաշքը» կախարդական կարգախոսը:
Այս տարվա խորհրդանիշը գունազարդ հոլն է: Մասնակից երկրներն են՝ Ալբանիա, Իռլանդիա, Իտալիա, Իսպանիա, Լեհաստան, Հայաստան, Հյուսիսային Մակեդոնիա, Ղազախստան, Մալթա, Նիդեռլանդներ, Պորտուգալիա, Սերբիա,  Ուկրաինա, Միացյալ Թագավորություն, Վրաստան, Ֆրանսիա:
Տարվա ամենասպասված իրադարձությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 11-ին, ժամը 19:00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:

Обратный отсчет начался: до «Детского Евровидения-2022» осталось 30 дней
Сегодня, 11 ноября, на Северном проспекте в Ереване состоялась церемония запуска часов с обратным отсчетом до «Детского Евровидения-2022».
Обратный отсчет времени до церемонии открытия международного песенного конкурса запустили победительница «Детского Евровидения 2021» Малена и участница конкурса от Армении этого года Наре Казарян.
Как сообщает общественное телевидение Армении, в течение предстоящего месяца Первый канал организует различные мероприятия, чтобы передать праздничное настроение согражданам и туристам. А 5 декабря участники конкурса зажгут огни главной елки Армении на площади Республики в Ереване.
Песенный конкурс «Детское Евровидение-2022» состоится 11 декабря в столице Армении – в СКК имени Карена Демирчяна в Ереване. В нем примут участие 16 стран.
Согласно сообщению Общественного телевидения, страны-участницы: Албания, Ирландия, Италия, Испания, Польша, Армения, Северная Македония, Казахстан, Мальта, Нидерланды, Португалия, Сербия, Украина, Соединенное Королевство, Грузия, Франция.
Соединенное королевство, которое примет «Евровидение-2023», примет участие в конкурсе впервые с 2005 года.
Слоган конкурса – «Вращай чудо». Логотипом стала известная в мире игрушка – юла, данный вид которой типичен для армянской культуры и украшен национальными орнаментами.