Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթում հաստատվել է կորոնավիրուսի 116 նոր դեպք
Հայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝ նոյեմբերի 7-13-ը կատարվել է ընդհանուր 1578 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 116 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 158 հիվանդ, մահվան դեպք չի արձանագրվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում նոյեմբերի 14-ի  դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 445 513 դեպք, որոնցից 434 599 առողջացած:  Փաստացի բուժում է ստանում 333 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8709  մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1684 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 393 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia confirmed 116 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 445,513 as of 11 a.m. Monday 14 November, according to data released by the Ministry of Health.
A total of 1,578 tests were administered from November 7-13.
158 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 434,599.
No new Covid-19 deaths have been recorded in the country and the official death toll remains unchanged at 8,709. The figure does not include the deaths of 1,684 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.