Հայաստանի հավաքականից արձագանքել են Սլուցկու հետ բանակցությունների մասին տեղեկություններին
Հայաստանի ազգային հավաքականի մամուլի քարտուղար Հայկ Կարապետյանը «СЭ»-ի հետ զրույցում մեկնաբանել է այն տեղեկատվությանը, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան բանակցություններ է վարել Լեոնիդ Սլուցկու հետ Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում նշանակելու վերաբերյալ։
«Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան գտնվում է ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի ակտիվ որոնումների փուլում և չի մեկնաբանում որևէ մասնագետի հետ բանակցությունների ընթացքը»,-  ասել է Հ.Կարապետյանը։
Ավելի վաղ СЭ-ն գրել էր, որ ռուս մարզիչ Լեոնիդ Սլուցկին առաջարկել է ստացել Հայաստանի հավաքականից։ Նոյեմբերի 15-ին նա լքել է «Ռուբինի» գլխավոր մարզչի պաշտոնը։
«Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան  այս պահին մարզիչ է փնտրում ազգային հավաքականի համար։ Նրանք բանակցել են Ռուսաստանի հավաքականի և «Ռոստովի» գլխավոր մարզիչ Վալերի Կարպինի և Լեոնիդ Սլուցկու հետ։ Երկուսն էլ մերժել են առաջարկը»,- գրում է  sport-express.ru կայքը։

В сборной Армении прокомментировали информацию о переговорах со Слуцким
Пресс-секретарь сборной Армении по футболу Айк Карапетян в комментарии для «СЭ» отреагировал на информацию о том, что местная футбольная федерация вела переговоры с Леонидом Слуцким о назначении на пост главного тренера армянской сборной.
«Федерация футбола Армении находится в стадии активного поиска главного тренера сборной и не комментирует процесс переговоров с каким-либо специалистом», — сказал Карапетян корреспонденту «СЭ».
Сообщалось, что Слуцкий может возглавить «Краснодар». До «Рубина» он работал в ЦСКА, «Уралане», «Москве», «Крыльях Советов», «Витессе», «Халл Сити» и сборной России.