Պարզ է, որ բոլոր նպատակներին չհասանք. Ռոման Բերեզովսկի
Նոյեմբերի 16-ին Պրիշտինայում կայացել է Կոսովո-Հայաստան ընկերական հանդիպումը։ Խաղն ավարտվել է ոչ-ոքի՝ 2:2 հաշվով:
«Պարզ է, որ մենք բոլոր նպատակներին չհասանք, որովհետև չհաղթեցինք, մի քիչ չհերիքեց մեզ։ Բայց շատ գոհ ենք, որ բազմաթիվ ֆուտբոլիստներ դուրս եկան դաշտ ու կարողացան ցուցադրել իրենց որակները։ Քիչ ուշ ավելի սառը գլխով կվերլուծենք ու կարծիք կկազմենք»,- Կոսովո-Հայաստան  ընկերական խաղից հետո կայացած ասուլիսում ասաց Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Ռոման Բերեզովսկին։
Նրա գնահատմամբ, ֆուտբոլիստները  բավականին վստահ դաշտ դուրս եկան։
«Հակոբ Հակոբյանը շատ մեծ աշխատանք տարավ թե առաջին կեսում, թե երկրորդի սկզբում։ Ուզում էինք թարմություն, դրա համար փոփոխություններ արեցինք,  Դավիթ Տերտերյանին դաշտ դուրս բերեցինք, Կամոյին տեղափոխեցինք ձախ։ Շատ լավ ստացվեց, որ երկրորդ գոլը Կամոն խփեց»,-ասաց Ռոման Բերեզովսկին։

Березовский о матче Косово-Армения: Не добились всех целей, немного не хватило для победы
16 ноября, после товарищеского матча между сборными Косово и Армении, в зале пресс-конференций стадиона «Фадил Вокри» в Приштине состоялась послематчевая пресс-конференция исполняющего обязанности главного тренера национальной сборной Армении Романа Березовского.
«Ясно, что мы не добились всех целей, потому что не победили, нам немного не хватило. Но мы очень довольны, что футболисты сумели на поле показать свои качества. Чуть позже мы уже с холодной головой проанализируем матч и сделаем выводы», – сказал Березовский.
По его словам, футболисты сборной Армении довольно уверенно вышли на поле.
16 ноября в Приштине состоялся товарищеский матч между Косово и Арменией. Игра завершилась вничью - 2:2.