«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կրկին «ռեմոնտ» է սկսել, այս անգամ էլ կառավարության շենքի արտաքին լուսավորության լամպերն է թարմացնում։ Վարչապետի աշխատակազմը նոյեմբերի 3-ին գնման պայմանագիր է կնքել «Բոֆֆո» ՍՊԸ-ի հետ:
Ընդհանուր արժեքը կազմում է 114 մլն 960 հազար դրամ։ Այդ գումարի շրջանակներում կազմակերպությունը մինչև դեկտեմբերի 25-ը պետք է փոխի կառավարության, Հայաստանի ազգային պատկերասրահի և պատմության թանգարանի, Նալբանդյան 28 հասցեում գտնվող շենքերի լուսավորությունը։ Գնումը կատարվել է «շենքերի և շինությունների ընթացիկ նորոգման աշխատանքներ» անվան ներքո։
Նշենք, որ այս օրերին կառավարության շենքի տարածքում վերանորոգման այլ աշխատանքներ էլ են կատարվում՝ բարեկարգվում է կառավարության շենքին հարակից տարածքը, թարմացվում են սալաքարերն ու ասֆալտը»։

«Грапарак»: Никол Пашинян снова начал «ремонт»
Газета «Грапарак» пишет, что премьер-министр Никол Пашинян снова начал «ремонт»: на этот раз он заменяет лампы наружного освещения здания правительства.
«Аппарат премьер-министра 3 ноября подписал договор о закупке с ООО «Боффо». Общая стоимость составляет 114 960 000 драмов. В рамках этой суммы организация до 25 декабря должна заменить освещение зданий правительства, Национальной галереи Армении и музея истории, расположенных по адресу: улица Налбандяна, 28. Наименование объекта закупки «Текущий ремонт зданий и сооружений».
Отметим, что в эти дни на территории здания правительства проводятся также другие ремонтные работы: благоустраивается территория, прилегающая к зданию кабмина, обновляются брусчатка и асфальт», - пишет газета.