«Փաստ». Իրավապահներն հանձնարարվել է քրեական վարույթների «շարք» սկսել դաշտում ակտիվ ընդդիմադիրների նկատմամբ
«Երեկ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ սահմանային էլեկտրոնային կառավարման տեղեկատվական համակարգում (ՍԷԿՏ) արգելված է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի` Հայաստանից ելքը: Երեկ նրան չէին թողել մեկնել Լիսաբոն՝ մասնակցելու ԵԺԿ քաղաքական համաժողովին։
Նրան «Զվարթնոց» օդանավակայանում տեղեկացրել են, որ երկրից դուրս գալ չի կարող, քանի որ «ինչ-որ գործով մեղադրյալ է»: Խոսքն, ըստ երևույթին, մի քանի տարվա վաղեմությամբ «գործի» մասին է, ինչի վերաբերյալ ինքը՝ Աշոտյանը, օրերս խոսել էր: Մեր ունեցած տեղեկություններով, այս օրերին իշխանությունները Նիկոլ Փաշինյանի ցուցումով «ճրագով» մարդ են փնտրում, որ ցուցմունք կորզեն նրանցից, սակայն դեռևս նորմալ բան չեն կարողանում «պոկել»:
Մեր աղբյուրը փոխանցում է, որ իրավապահ մարմիններին հանձնարարվել է առաջիկա հնարավոր կարճ ժամանակահատվածում քրեական վարույթների «շարք» սկսել դաշտում ակտիվ այլ ընդդիմադիրների նկատմամբ ևս։ Մենք տեղեկություն ունենք, որ ներկայում ակտիվ աշխատանքներ են տարվում, և առաջիկայում մի քանի ընդդիմադիր գործիչների նկատմամբ նույնպես, ինչպես իրավաբաններն են նշում, կհնարեն ինչ-որ քրգործեր»։

«Паст»: Правоохранительным органам поручено начать уголовные производства в отношении активных оппозиционеров
Газета «Паст» пишет, что накануне стало известно, что в электронной информационной системе управления границами Армении был запрещено выезд заместителя председателя Республиканской партии Армении Армена Ашотяна из страны. Вчера ему не разрешили вылететь в Лиссабон для участия в политической конференции Европейской народной партии (ЕНП).
«В аэропорту ″Звартноц″ его проинформировали о том, что он не может покинуть Армению, поскольку ″является обвиняемым по какому-то делу″. По всей видимости, речь идет о деле, связанном с медицинским университетом, о котором Ашотян говорил на днях. По нашим сведениям, по указанию Никола Пашиняна, власти в эти дни ″днём с огнём″ ищут людей, чтобы выудить у них показания, однако пока не могут найти ничего нормального.
Как передает наш источник, правоохранительным органам поручено в кратчайшие сроки начать ″ряд″ уголовных производств в отношении активных оппозиционеров. По нашим сведениям, в настоящее время ведутся активные работы и в ближайшее время в отношении нескольких оппозиционных деятелей, как отмечают юристы, будут сфабрикованы какие-то дела», - пишет газета.