Ադրբեջանական մարտական դիրքից կրակ է արձակվել Հացի գյուղի դաշտում աշխատող քաղաքացու ուղղությամբ.
Նոյեմբերի 18-ին ժամը 12:15-ին Հացի գյուղի 43-ամյա բնակիչ Իգոր Աբրահամյանը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժին է դիմել այն մասին, որ Հացի գյուղի վարչական տարածքի «Կաղնուն տակ» կոչվող տեղամասում «Բելառուս» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից կրակ է արձակվել իր ուղղությամբ։
ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են, որ հրադադարի ռեժիմի խախտման պատճառով աշխատանքները դադարեցվել է։
Վնասվել է տրակտորի անվաթևը և անվասկավառակը։ Քաղաքացիական անձանց շրջանում տուժածներ չկան։
Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժինը։ Նյութեր են նախապատրաստվում ռուսական խաղաղապահ զորակազմին ներկայացնելու համար։

С азербайджанской боевой позиции был открыт огонь по проводившему сельхозработы жителю Арцаха
18 ноября, в 12:15, 43-летний житель села Хаци Мартунинского района Республики Арцах (НКР) Игорь Абрамян обратился в райотдел Полиции Мартуни, сообщив, что при проведении сельхозработ на тракторе марки «Беларусь» на административной территории села в его направлении был открыт огонь из стрелкового оружия с прилегающей азербайджанской боевой позиции.
Как сообщает пресс-служба Полиции МВД Арцаха, из-за нарушения азербайджанской стороной режима прекращения огня сельхозработы были прекращены.
Трактор получил повреждения. Среди гражданских лиц пострадавших нет.
Проверкой занимается райотдел Полиции Мартуни. Подготавливаются материалы для передачи российскому миротворческому контингенту.