Վլադիմիր Պուտինը ծրագրում է հաջորդ շաբաթ մասնակցել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գագաթնաժողովին և բանակցություններ վարել Կուբայի նախագահ Միգել Դիաս-Կանելի հետ:«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«ՀԱՊԿ գագաթնաժողովի համար կլինի Հայաստան ուղևորություն և կլինեն ռուս-կուբայական բանակցություններ»,-ընդգծել է Կրեմլի խոսնակը։
Նոյեմբերի 23-ին Երևանում տեղի կունենա ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստը։ Միջոցառմանը ներկա կլինեն Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ջապարովը և Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը։

Putin to attend CSTO summit in Armenia next week, Kremlin confirms
Russian President Vladimir Putin will take part in a summit of the Moscow-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) in Armenia next week, Kremlin spokesman Dmitry Peskov confirmed on Friday.
"A trip to Armenia for the CSTO summit and Russian-Cuban talks will be held," RIA Novosti quoted him as saying on Friday.
A meeting of the CSTO Collective Security Council will be held in Yerevan on November 23, in attendance of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Belarusian President Alexander Lukashenko, Kazakh President Kassym-Jomart Tokayev, Kyrgyz President Sadyr Zhaparov and Tajik President Emomali Rahmon.