«Ժողովուրդ». Արսեն Թորոսյանն իշխող քաղաքական թիմի ներսում «սև ագռավի» է վերածվել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանն իշխող քաղաքական թիմի ներսում «սև ագռավի» է վերածվել: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ առողջապահության նախկին նախարարը վաղո՜ւց չի շփվում թիմակիցների հետ ու, ասես, մերժված լինի բոլորի կողմից:
«Նա այժմ ընդգծված մտերիմ է Ազգային ժողովի սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանի հետ: Ու դա պատահական չէ: Իսկ Տիգրանյանն իր հերթին Հակակառուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանի ու վերջինիս եղբոր՝ Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամ Դավիթ Խաչատրյանի հետ է մտերիմ:
Հաշվի առնելով մտերմությունների այս շղթան ու միմյանց փոխկապակցված լինելու հանգամանքը՝ չի բացառվում՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն Թորոսյանի ձկնաբուծարաններ ունենալու թեման այդքան էլ խոր չքննի»,- «Ժողովուրդ» օրաթերթին հուշեց իշխանամերձ աղբյուրներից մեկը:
Նկատենք, որ Թորոսյանի ու ՔՊ-ականների հարաբերությունները էլ ավելի են լարվել կուսակցության՝ ավելի քան մեկ ամիս առաջ տեղի ունեցած վարչության նիստից ու արձանագրված խայտառակ ընտրակեղծիքներից հետո:
Մեր տեղեկություններով՝ ՔՊ-ականերին դուր չի եկել, որ Թորոսյանը հասկացել ու հանձն է առել մինչև վերջ բացահայտելու ընտրությունների հետ կապված խառնաշփոթը: Եվ այժմ հետաքրքիր է, թե սեփական թիմակիցների հետ ունեցած առճակատումը հօգուտ ո՞ւմ է ավարտվելո»։

«Жоховурд»: Арсен Торосян стал «черной вороной» в правящей политической команде
Газета «Жоховурд» пишет, что депутата парламента от фракции «Гражданский договор» Арсен Торосян стал «черной вороной» в правящей политической команде. По сведениям издания, бывший министр здравоохранения давно не общается с членами команды и как бы отвергнут всеми.
«Сейчас он близок с председателем постоянной парламентской комиссии по социальным вопросам Эрикназ Тигранян. И это не случайно. А Тигранян в свою очередь близка с председателем Антикоррупционного комитета Сасуном Хачатряном и его братом – членом Высшего судебного совета Давидом Хачатряном.
Учитывая эту взаимосвязь и близость друг с другом, не исключается, что Антикоррупционный комитет не будет глубоко вдаваться в расследование, касающееся рыбоводческого бизнеса Торосяна», - сказал изданию один из источников, близких к власти.
Отметим, что отношения между Торосяном и членами «Гражданского договора» еще больше обострились после состоявшегося месяц назад заседания правления и зафиксированных позорных избирательных фальсификаций.
«По нашим сведениям, членам «Гражданского договора не понравилось, что Торосян понял и взялся до конца разоблачить связанные с выборами фальсификации. Интересно, в чью пользу закончится противостояние с собственно командой», - пишет газета.