Պեմզաշենում կանայք փորձել են հաշվեհարդար տեսնել
Երեկ երեկոյան՝ ժամը 21։30-ին  ոստիկանությունը հաղորդում է ստացել, որ ժամը 19։30-ի սահմաններում Շիրակի մարզի Պեմզաշեն գյուղում հինգ անձ մոտեցել են գյուղի տներից մեկին։
Panorama.am-ին ոստիկանությունից հայտնեցին՝ նրանցից մեկը մետաղյա ձողով կոտրել է պատուհանի ապակին, որից  հետո ծառայություն իրականացնող ոստիկանների կողմից կանխվել են հետագա գործողությունները։
«Նշված անձինք հրավիրվել են բաժին, որտեղից էլ վերջիններս փոխանցվել են քննչական բաժին»,-ասաց նա։
Մամուլում տարածված տեղեկությունների համաձայն,  տանը մոտեցած բոլոր հինգ անձին կանայք են եղել, տունը Պեմզաշեն գյուղի բնակիչ Վրույր Բարսեղյանին է, որը մեղադրվում է 31-ամյա համագյուղացի կնոջն ու երեխաներին սպանելու համար։

В Пемзашене женщины пытались поджечь дом обвиняемого в убийстве матери и ее двух детей
Накануне вечером в 21:30 в Полицию поступило сообщение о том, что около 19:30 в селе Пемзашен Ширакской области Армении пять женщин подошли к одному из домов.
Корреспонденту Panorama.am из Полиции сообщили, что одна из женщин металлическим прутом разбила оконное стекло, после чего сотрудниками полиции были предотвращены дальнейшие действия.
«Указанные лица были доставлены в отдел полиции, откуда их направили в следственный отдел», – отмечают из Полиции.
Согласно распространяемым в СМИ сведениям, дом принадлежит жителю села Пемзашен Вруйру Барсегяну, обвиняемому в убийстве 31-летней женщины и её двух детей.